Zyrtare: Arsenal transferon Guendouzin, ai merr numrin 29 të Granit Xhakës

11.07.2018 13:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Zyrtare: Arsenal transferon Guendouzin, ai merr numrin 29 të Granit Xhakës

Arsenal ka siguruar edhe një lojtar të ri për sezonin e ri në Ligën Premier.

Londinezët kanë kompletuar transferimin e mesfushorit 19-vjeçar Matteo Guendouzit.

Ky i fundit deri në ditën e djeshme ka djersitur fanellën e klubit të ligës së dytë franceze, Lorient.

“Është diçka që jam jashtëzakonisht krenar. Arsenali ka qenë gjithmonë ekipi më i afërt me zemrën time dhe një klub që gjithmonë kam dashur t’i bashkohem  kur isha fëmijë. Më jep krenari të madhe – është e pabesueshme. Shpresoj se mund të bëj gjëra të mëdha këtu. Nuk ka asgjë më të mirë se të vijë në një klub si ky, me kaq shumë histori, si Arsenali. Unë jam jashtëzakonisht krenar”, ka thënë francezi për ueb-faqen zyrtare të klubit anglez.

Futbollisti karrierën e filloi te kampioni i ligës elitare franceze, Paris Saint-Germaini, para se të kalonte te akademia e Lorientit në vitin 2014.

Lojtari debutoi me ekipin e parë dy vite më parë gjersa gjatë sezonit të kaluar ka pasur 30 paraqitje.

Ai do të bartë fanellën me numrin 29, të cilën e mbajti Granit Xhaka sezonin e kaluar. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Superkupa Kosovë – Diasporë: Mbahet konferenca për media para ndeshjes FC Prishtina – AKV Bardhosh Gërvalla

Superkupa Kosovë – Diasporë: Mbahet konferenca për media para ndeshjes FC Prishtina – AKV Bardhosh Gërvalla

Kërpudha e larvave që njihet si ‘Viagra e Himalajeve’ dhe vlen më shumë se pesha saj në ari, po zhduket shkaku i ndryshimeve klimatike (Foto)

Kërpudha e larvave që njihet si ‘Viagra e Himalajeve’ dhe vlen më shumë se pesha saj në ari, po zhduket shkaku i ndryshimeve klimatike (Foto)

Facebook thjeshton ndërfaqen e aplikacionit Messenger

Facebook thjeshton ndërfaqen e aplikacionit Messenger

Një rrëfim për Mauro Icardin sa ishte pjesë e Barcelonës – qëndrimi tri vite dhe arsyeja pse ai e la La Masian për të kaluar në Itali

Një rrëfim për Mauro Icardin sa ishte pjesë e Barcelonës – qëndrimi tri vite dhe arsyeja pse ai e la La Masian për të kaluar në Itali

Shumë kripë, pak kalium – vdekje e parakohshme

Shumë kripë, pak kalium – vdekje e parakohshme

HP prezanton modelet e reja të laptopëve të konvertueshëm Spectre x360

HP prezanton modelet e reja të laptopëve të konvertueshëm Spectre x360

Formacionet e mundshme: Liverpool – Crvena Zvezda

Formacionet e mundshme: Liverpool – Crvena Zvezda

Gruaja lind në restorant, mendonte se ishte vetëm në muajin e tretë të shtatzënisë

Gruaja lind në restorant, mendonte se ishte vetëm në muajin e tretë të shtatzënisë

Pritja e madhe që iu bë Ronaldos në rikthimin e dytë në Old Trafford – pushtime të fushës, selfie dhe duartrokitje pa fund për portugezin

Pritja e madhe që iu bë Ronaldos në rikthimin e dytë në Old Trafford – pushtime të fushës, selfie dhe duartrokitje pa fund për portugezin

Inteligjenca artificiale do të ndihmojë policinë kufitare në BE

Inteligjenca artificiale do të ndihmojë policinë kufitare në BE

Mashtrimi optik bëri që fotografia nga dasma të duket eksplicite – dhjetë raste, kur këndi ia ka ndryshuar kuptimin imazheve (Foto)

Mashtrimi optik bëri që fotografia nga dasma të duket eksplicite – dhjetë raste, kur këndi ia ka ndryshuar kuptimin imazheve (Foto)

E dinit se bebet nuk dridhen kur kanë ftohtë? Arsyeja do ju befasojë!

E dinit se bebet nuk dridhen kur kanë ftohtë? Arsyeja do ju befasojë!

Blake Griffin realizoi 50 pikë në fitoren e Detroitit kundër Philadelphias

Blake Griffin realizoi 50 pikë në fitoren e Detroitit kundër Philadelphias

Telefoni i lojërave nga Xiaomi ka një kontrollues me Bluetooth dhe 10GB RAM

Telefoni i lojërave nga Xiaomi ka një kontrollues me Bluetooth dhe 10GB RAM

Notat e lojtarëve: Manchester United 0-1 Juventus, vlerësohet mbrojtja e Bianconerëve

Notat e lojtarëve: Manchester United 0-1 Juventus, vlerësohet mbrojtja e Bianconerëve

Gjermania thirrje për vendosjen e një takse globale për kompanitë teknologjike

Gjermania thirrje për vendosjen e një takse globale për kompanitë teknologjike