Analisti Ardian Kastrati i bashkohet PDK-së

06.01.2021 13:37
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Analisti Ardian Kastrati i bashkohet PDK-së

Analisti Ardian Kastrati i është bashkuar sot Partisë Demokratike të Kosovës.

Prezantimin e tij e ka bërë ushtruesi i detyrës së kryetarit të partisë, Enver Hoxhaj.

Hoxhaj në një konferencë për media prezantoi edhe biografinë dhe të arriturat e Kastratit, që pritet të jetë pjesë e listës zgjedhore të PDK-së për zgjedhjet e që pritet të mbahen së shpejti.

“Ky aderim nuk është thjeshtë një emër dhe një mbiemër, por një hapje e PDK-së për të inkuadruar kuadro që do ta dërgonin Kosovën përpara. Ardhja e Ardianit nuk e ka fjalën aderim por besim”, ka thënë Hoxhaj.

Në ndërkohë Kastrati tha se ftesës së PDK-së i është përgjigjur pas 20 viteve.

“Mbrëmë me fëmijët e mi duke i parë arkivat, e gjeta një ftesë që më është bërë kur u themelua PDK-ja, 21 vite më parë. Kësaj ftese iu përgjigja 20 vite më pas”, ka thënë ai.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Dritan Abazoviqi merret në pyetje nga policia

Dritan Abazoviqi merret në pyetje nga policia

Ritmi i vaksinimit: Shqipëria e para, Kosova e parafundit

Ritmi i vaksinimit: Shqipëria e para, Kosova e parafundit

Mediat austriake: Qeveria Kurti u është sulur mediave, dëshiron ta mbyllë RTK-në

Mediat austriake: Qeveria Kurti u është sulur mediave, dëshiron ta mbyllë RTK-në

Moti për dy ditët e ardhshme

Moti për dy ditët e ardhshme

Përgatitet padi ndaj Ministrisë së Shëndetësisë

Përgatitet padi ndaj Ministrisë së Shëndetësisë

Gastronomët protestojnë kundër masave në Maqedoninë e V.

Gastronomët protestojnë kundër masave në Maqedoninë e V.

Sveçla takohet me Orlandon, flasin për luftimin e krimit të organizuar

Sveçla takohet me Orlandon, flasin për luftimin e krimit të organizuar

Sindikata kërkon shkarkimin e Bordit të RTK-së

Sindikata kërkon shkarkimin e Bordit të RTK-së

Shqipëria siguron nga BE edhe 145 mijë doza të vaksinës Pfizer

Shqipëria siguron nga BE edhe 145 mijë doza të vaksinës Pfizer

Ministri gjerman: Vaksinat për Ballkanin Perëndimor janë dëshmi solidariteti

Ministri gjerman: Vaksinat për Ballkanin Perëndimor janë dëshmi solidariteti

Osmani në takim me Abbott: Orientimi afatgjatë strategjik i Kosovës mbetet anëtarësimi në NATO

Osmani në takim me Abbott: Orientimi afatgjatë strategjik i Kosovës mbetet anëtarësimi në NATO

Merret vendim për organizimin e mësimit plotësues në arsimin parauniversitar

Merret vendim për organizimin e mësimit plotësues në arsimin parauniversitar

14 viktima dhe 442 raste të reja me COVID-19

14 viktima dhe 442 raste të reja me COVID-19

Organizohet Forumi i III-të Biznesor me Greqinë, me fokus sektorin e energjisë

Organizohet Forumi i III-të Biznesor me Greqinë, me fokus sektorin e energjisë

Aktakuzë ndaj dy zyrtarëve të Komunës së Suharekës

Aktakuzë ndaj dy zyrtarëve të Komunës së Suharekës

Të hënën Kuvendi mbanë seancë për vaksinat

Të hënën Kuvendi mbanë seancë për vaksinat