A zvogëlohet vagina, nëse nuk bën seks rregullisht? Ja e vërteta!

02.12.2016 17:31
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
A zvogëlohet vagina, nëse nuk bën seks rregullisht? Ja e vërteta!

Mbase edhe ju keni dëgjuar për teorinë sipas së cilës femrat që një kohë të gjatë nuk bëjnë marrëdhënie seksuale, vagina u bëhet më e ngushtë se më parë, ndërkaq ato që bëjnë seks të rregullt vagina e tyre është më e gjerë.

Ja cila është e vërteta!

Është shumë e sigurt, që keni dëgjuar tregimin se si femrat, të cilave “periudha e thatë” u zgjat diçka më shumë, kanë edhe vaginë më të ngushtë, ndërsa ato të cilat bëjnë seks të rregullt e kanë më të gjerë. E po, ekspertet thonë se kjo nuk është fare e vërtetë.

Fakti është se muskujt e vaginës janë elastike. Ata gjatë marrëdhënies intime zgjaten, ndërkaq pastaj kthehen në formën e mëparshme. Megjithatë, ekzistojnë dy raste në jetë, kur vagina ndërron formën dhe madhësinë për një kohë të gjatë.

Studimet kanë treguar që vaginës ndonjëherë i nevojiten edhe gjashtë muaj, që të zgjerohet nga lindja, por pas kësaj periudhe kthehet në gjendjen e mëparshme.

Situata e dytë është plakja, sepse në trupin e femrës zvogëlohet niveli i hormoneve, gjë që do të thotë që muret vaginale bëhen gjithnjë e më të hollë dhe gjithnjë e më pak elastikë. Lajm i mirë është që tonusi i muskujve mund të përmirësohet me ushtrimet e Kegelit.

Nëse herën tjetër ju duket që vagina juaj është më e ngushtë se më parë, kjo nuk ndodh për shkak të “thatësirës”, por për shkak së nuk jeni relaksuar dhe eksituar mjaftueshëm. E gjithë ajo që ju duhet është edhe pak nxehmje para se të kryeni marrëdhënie seksuale.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Chamberlain do të mungojë edhe në Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’

Chamberlain do të mungojë edhe në Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’

Google lançon zyrtarisht Gmail-in e ri

Google lançon zyrtarisht Gmail-in e ri

E bënë Kosovari, 50 Dj për ditëlindje!

E bënë Kosovari, 50 Dj për ditëlindje!

Gerrard: Salah është lojtari më i mirë në botë aktualisht

Gerrard: Salah është lojtari më i mirë në botë aktualisht

Pas Turit edhe Orinda mendon largimin nga ‘Vizion Plus’

Pas Turit edhe Orinda mendon largimin nga ‘Vizion Plus’

Google lançon një aplikacion të pavarur detyrash

Google lançon një aplikacion të pavarur detyrash

MKRS investon 500 mijë euro për sportin në Ferizaj

MKRS investon 500 mijë euro për sportin në Ferizaj

“S’po çojmë dot të dashurat në krevat”, vjen mesazhi i çuditshëm për Ramën!

“S’po çojmë dot të dashurat në krevat”, vjen mesazhi i çuditshëm për Ramën!

Familja pesëanëtarëshe heq dorë nga shkollimi dhe shtëpia luksoze, për të udhëtuar nëpër SHBA me autobusin e shndërruar në shtëpi me rrota (Foto)

Familja pesëanëtarëshe heq dorë nga shkollimi dhe shtëpia luksoze, për të udhëtuar nëpër SHBA me autobusin e shndërruar në shtëpi me rrota (Foto)

Wenger e vlerëson lartë Enriquen, por nuk do të përzihet në përzgjedhjen e trajnerit të ri të Arsenalit

Wenger e vlerëson lartë Enriquen, por nuk do të përzihet në përzgjedhjen e trajnerit të ri të Arsenalit

Oriola godet sërish, tregon gjoksin

Oriola godet sërish, tregon gjoksin

OnePlus 6 debuton më 16 Maj

OnePlus 6 debuton më 16 Maj

Rriten gjasat e Salahut për ta fituar “Topin e Artë”, egjiptiani e lë pas Messin

Rriten gjasat e Salahut për ta fituar “Topin e Artë”, egjiptiani e lë pas Messin

Vetëm Bes Kallaku mund t'a shprehë dashurinë me domate!

Vetëm Bes Kallaku mund t'a shprehë dashurinë me domate!

Thibaut Courtois padit ish-selektorin e belgëve Marc Wilmots

Thibaut Courtois padit ish-selektorin e belgëve Marc Wilmots

Shoferi i autobusit plot me turistë, kalon përmes rrugës më të rrezikshme në të cilën derdhet ujëvara (Video)

Shoferi i autobusit plot me turistë, kalon përmes rrugës më të rrezikshme në të cilën derdhet ujëvara (Video)