Zuri një peshk më të gjatë se vet ai, me një shkop që peshkohen peshqit e vegjël (Foto)

19.04.2019 19:55
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Zuri një peshk më të gjatë se vet ai, me një shkop që peshkohen peshqit e vegjël (Foto)

Jack Griffiths nga Britania e Madhe, është munduar së tepërmi për ta nxjerrë një peshk, që e zuri derisa po peshkonte në brigjet e Francës.

Mirëpo, kapja tij iu shpagua sepse kishte zënë një peshk me 46 kilogramë, megjithëse shfrytëzonte një shkop me të cilin peshkohen peshqit e vegjël dhe mund t’i thyhej, transmeton Telegrafi.

“Shfrytëzova çdo muskul dhe fuqi të trupit tim, për më se një orë. Ishte shumë e vështirë” ka thënë Griffiths.

Griffiths me peshkun më të gjatë se vet

Gjallesën prej 26 kilogramëve, ai e kishte zënë me shkopin e destinuar për peshq jo më të rëndë se shtatë kilogramë.

Me 1.82 centimetra, ky peshk është më i gjatë se vet peshkatari, që tani është krenar me kapjen që ka bërë. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Zuri një peshk më të gjatë se vet ai, me një shkop që peshkohen peshqit e vegjël (Foto)

Zuri një peshk më të gjatë se vet ai, me një shkop që peshkohen peshqit e vegjël (Foto)

Modaliteti i natës tashmë ka një opsion të dedikuar në Galaxy S10

Modaliteti i natës tashmë ka një opsion të dedikuar në Galaxy S10

Nëna hante në fshehtësi, fëmija që kishte në prehër kthente kokën për ta shikuar (Video)

Nëna hante në fshehtësi, fëmija që kishte në prehër kthente kokën për ta shikuar (Video)

Një student në SHBA shkatërron 59 kompjuterë me një USB Killer

Një student në SHBA shkatërron 59 kompjuterë me një USB Killer

AMA gjobit tre televizione për gjuhë urrejtjeje dhe reklama padeklaruara

AMA gjobit tre televizione për gjuhë urrejtjeje dhe reklama padeklaruara

Pinterest vlerësohet mbi parashikimet me 12.7 miliardë dollarë

Pinterest vlerësohet mbi parashikimet me 12.7 miliardë dollarë

Facebook në shënjestër grupet e së djathtës ekstreme

Facebook në shënjestër grupet e së djathtës ekstreme

Microsoft paralajmëron përdoruesit për një tjetër përditësim të rrezikshëm

Microsoft paralajmëron përdoruesit për një tjetër përditësim të rrezikshëm

Kishte votuar “partinë e gabuar”, votuesi në Indi këput gishtin e tij (Foto/Video)

Kishte votuar “partinë e gabuar”, votuesi në Indi këput gishtin e tij (Foto/Video)

Jeta dixhitale e prindërve pasi fëmijët flenë

Jeta dixhitale e prindërve pasi fëmijët flenë

HP rifreskon linjën e laptopëve ZBook dhe EliteBook

HP rifreskon linjën e laptopëve ZBook dhe EliteBook

Samsung në telashe, ekrani i Galaxy Fold thyhet me dy ditë përdorim

Samsung në telashe, ekrani i Galaxy Fold thyhet me dy ditë përdorim

Ligji i ri i Bashkimit Evropian që mund të gjobisë Facebook, Twitter dhe YouTube

Ligji i ri i Bashkimit Evropian që mund të gjobisë Facebook, Twitter dhe YouTube

Gjenerata e ardhshme e iPhone ka tre kamera të pasme

Gjenerata e ardhshme e iPhone ka tre kamera të pasme

Rina Balaj ka realizuar një fotosesion tepër seksi (Foto)

Rina Balaj ka realizuar një fotosesion tepër seksi (Foto)

BlackBerry Messenger shuhet më 31 Maj

BlackBerry Messenger shuhet më 31 Maj