Zinxhiri i kafeneve ndalon përdorimin e telefonave, mysafirët të flasin më shumë mes vete (Foto)

31.03.2019 18:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Zinxhiri i kafeneve ndalon përdorimin e telefonave, mysafirët të flasin më shumë mes vete (Foto)

Mysafirëve iu është ndaluar përdorimi i telefonave në shumë kafene, në mënyrë që të shmanget kjo sjellje shumë jo sociale.

Së fundmi, zinxhiri i kafeneve Samuel Smith, që ka rreth 200 lokale në mbarë Britaninë e Madhe, ka njoftuar se ndalon edhe tabletët e ndryshëm, teksa klientët iu ndalohet të shkëmbejnë tekste apo fotografi me miqtë virtualë, transmeton Telegrafi.

Të gjitha ata që duan të shkruajnë ndonjë mesazh apo të kryejnë telefonatë, duhet të dalin përjashta, njëjtë sikurse bëjën ata që duan të tymosin duhan.

Kafene nga zinxhiri i Samuel Smith

“Ndalohet përdorimi i telefonave të zgjuar, tabletëve apo laptopëve, si brenda ashtu edhe përjashta kafeneve tona. Në të njëjtën kohë, nuk mund të përdoret kjo kohë, për të shkarkuar aplikacione, apo materiale tjera të telefon” thuhet në komunikatën e biznesit hotelier.

Shoqërimet e zakonshme dhe bisedat e zakonshme, thuhet se janë ndër gjërat kryesore në një kafene dhe nuk duhet të humbet nga trendi fundit i përdorimit të teknologjisë. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Zinxhiri i kafeneve ndalon përdorimin e telefonave, mysafirët të flasin më shumë mes vete (Foto)

Zinxhiri i kafeneve ndalon përdorimin e telefonave, mysafirët të flasin më shumë mes vete (Foto)

Bosi i Amazon është hakuar nga Arabia Saudite

Bosi i Amazon është hakuar nga Arabia Saudite

Apple humbet një ekzekutiv shumë të rëndësishëm

Apple humbet një ekzekutiv shumë të rëndësishëm

Kush udhëheq garën për zhvillimin e teknologjisë 5G?

Kush udhëheq garën për zhvillimin e teknologjisë 5G?

Njësiti policor përdori mburojat dhe copëzat e bukës, për të larguar një mjellmë nga rruga (Video)

Njësiti policor përdori mburojat dhe copëzat e bukës, për të larguar një mjellmë nga rruga (Video)

Huawei thirrje SHBA të tërhiqet nga sjellja e një humbësi

Huawei thirrje SHBA të tërhiqet nga sjellja e një humbësi

Shkopi që e mbante me dhëmbë, ia pamundësonte qenit kalimin nëpër hapësirën e ngushtë (Video)

Shkopi që e mbante me dhëmbë, ia pamundësonte qenit kalimin nëpër hapësirën e ngushtë (Video)

Çfarë ndodh në një minutë në internet në 2019

Çfarë ndodh në një minutë në internet në 2019

Kylie Jenner e guximshme, poston fotografi pa ‘make-up’

Kylie Jenner e guximshme, poston fotografi pa ‘make-up’

Bleona mahnit me të kuqe në Beverly Hills

Bleona mahnit me të kuqe në Beverly Hills

Kamera selfie e Oppo e tejkalon imagjinatën tuaj

Kamera selfie e Oppo e tejkalon imagjinatën tuaj

AKEP publikon udhëzimet për të parandaluar roaming e padëshiruar në zonat kufitare

AKEP publikon udhëzimet për të parandaluar roaming e padëshiruar në zonat kufitare

Zvicra godet një ICO e cila mori 90 milionë dollarë nga investitorët

Zvicra godet një ICO e cila mori 90 milionë dollarë nga investitorët

Facebook shtrëngon kontrollet mbi reklamat politike përpara zgjedhjeve të Bashkimit Evropian

Facebook shtrëngon kontrollet mbi reklamat politike përpara zgjedhjeve të Bashkimit Evropian

Telefonët e Huawei janë arsyeja pse njerëzit po blejnë telefonë të rinj

Telefonët e Huawei janë arsyeja pse njerëzit po blejnë telefonë të rinj

Askush nuk i besonte se kishte një emër të tillë – madje edhe Facebook i kishte mbyllur profilin e tij (Foto)

Askush nuk i besonte se kishte një emër të tillë – madje edhe Facebook i kishte mbyllur profilin e tij (Foto)