Zidane: Përqendrimi është vetëm te Granada, kampion bëhet ai që ka më së shumti pikë në fund

12.07.2020 15:50
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Zidane: Përqendrimi është vetëm te Granada, kampion bëhet ai që ka më së shumti pikë në fund

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka folur nga një konferencë për shtyp para ndeshjes kundër Granadës që do të luhet ditën e hënë. Numri një i stolit mendon se kjo sfidë është më e rëndësishmja në 3 javët e mbetura.

Një fitore e mundshme do të bënte që madrilenët të kishin dy duar në titullin kampion, pasi në dy ndeshjet e mbetura do të mjaftoheshin me një barazim dhe një fitore.

Momentalisht Reali është vetëm 1 pikë mbi Barçën, sepse katalanasit fituan kundër Valladolidit.

Ana psikologjike – “Është java e fundit dhe kanë mbetur vetëm 3 ndeshje. Është më e vështira, por më e rëndësishmja. Të gjitha skuadrat që kemi përballë kanë nevojë për pikë dhe ne duhet të luajmë me të gjitha energjitë në ndeshjen kundër Granadas. Kampion? Ai që do të ketë më shumë pikë në fund të sezonit”.

Reali nuk ka pësuar në 18 ndeshje – “Kjo statistikë tregon se ekipi ka qenë konstant. E dimë se jemi të mirë. Jam i kënaqur për Courtois dhe për skuadrën. Më e rëndësishme është që skuadra po lufton. Ne nuk duam të mendojmë për histori, por vetëm të fitojmë ndeshjen. Jemi të fokusuar vetëm te ndeshja e nesërme”

Hazard – “Do ta shohim nesër. Ai është me ne dhe kjo është më e rëndësishme”.

Merkato – “Mendoj vetëm për ndeshjen e nesërme dhe për këtë duhet të më pyesni. Unë mendoj vetëm për ndeshjen e nesërme. Nuk mendoj as për sfidën kundër Manchester Cityt, vetëm për Granadën”.

James Rodriguez – “Është futbollist i rëndësishëm dhe është me ne. Është 29 vjeç dhe dua ta uroj. Është e vërtetë që disa luajnë më shumë dhe disa më pak, por unk do të largoj asnjë futbollist. Të gjithë kanë kontribuar disi në skuadër”.

Gjyqtarët – “Të gjithë kanë mendimet e tyre dhe nuk merrem me këta njerëz. Ne punojmë në fushë dhe shohim përkushtimin e lojtarëve çdo ditë”./Telesport/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


WhatsApp bie në të gjithë botën: Mijëra përdorues raportojnë probleme

WhatsApp bie në të gjithë botën: Mijëra përdorues raportojnë probleme

Vdes në moshën 59-vjeçare vajza e vogël e Nelson Mandela-s

Vdes në moshën 59-vjeçare vajza e vogël e Nelson Mandela-s

Manchester United gati për finalen e madhe, rast i artë që nuk duhet shpërdoruar

Manchester United gati për finalen e madhe, rast i artë që nuk duhet shpërdoruar

5 këshilla për ta përmirësuar etikën e punës

5 këshilla për ta përmirësuar etikën e punës

8 punë që mund t’i bëni edhe nga shtëpia

8 punë që mund t’i bëni edhe nga shtëpia

Jolie e quan të bijën Zahara një ‘femër të jashtëzakonshme’: Kam mësuar shumë prej saj

Jolie e quan të bijën Zahara një ‘femër të jashtëzakonshme’: Kam mësuar shumë prej saj

“Mavraj më mirë të merret me dallaveret në futbollin e Shqipërisë”

“Mavraj më mirë të merret me dallaveret në futbollin e Shqipërisë”

Zidane: Përqendrimi është vetëm te Granada, kampion bëhet ai që ka më së shumti pikë në fund

Zidane: Përqendrimi është vetëm te Granada, kampion bëhet ai që ka më së shumti pikë në fund

​Ankesat ndaj gjyqtarëve të drejta, FFK urgjentisht të gjejë zgjidhje

​Ankesat ndaj gjyqtarëve të drejta, FFK urgjentisht të gjejë zgjidhje

Mourinho e do talentin premtues të Romës

Mourinho e do talentin premtues të Romës

Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Dy penallti e shpëtojnë Juventusin nga disfata e parë kundër Atalantas në 19 vjet

Dy penallti e shpëtojnë Juventusin nga disfata e parë kundër Atalantas në 19 vjet

Duka uron De Biasin për punën e re: Do të kesh gjithmonë vend në historinë tonë

Duka uron De Biasin për punën e re: Do të kesh gjithmonë vend në historinë tonë

Moti për ditën e nesërme

Moti për ditën e nesërme

Igli Tare: S’ka arsyetime, por kemi shumë mungesa në skuadër

Igli Tare: S’ka arsyetime, por kemi shumë mungesa në skuadër

Kur mund të shpallet kampion Real Madridi?

Kur mund të shpallet kampion Real Madridi?