“Zhduku nga Shqipëria, ndryshe të vrasim” Mario Majollari u kërcënua para ekzekutimit

16.04.2018 23:44
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
“Zhduku nga Shqipëria, ndryshe të vrasim” Mario Majollari u kërcënua para ekzekutimit

“Zhduku nga Shqipëria, ndryshe të vrasim” Mario Majollari u kërcënua para ekzekutimit Marjo Majollari.

“Zhduku nga Shqipëria përndryshe do të vrasim” ky ishte kërcënimi që i ishte bërë Mario Majollarit, i cili u vra pak ditë më parë, ndërsa ky kërcënim ishte dhe arsyeja përse ai kërkoi azil në Suedi, duke u frikësuar për sigurinë e jetës së tij.
Autori i dyshuar i kësaj ngjarjeje është Kastriot Gjuzi, ndërsa mendohet se kjo vrasje është kryer për gjakmarrje, pas vrasjes që babai i viktimës, bëri ndaj vëllait të autorit të dyshuar në vitin 2000

Mbrëmjen e sotme në studion e “Opinion” është diskutuar sërish për këtë vrasje që tronditi Tiranën një javë më parë.

“Largohu nëse nuk do të humbësh jetën, ishte kërcënimi që mori Mario”, u shpreh Fevziu duke ia dhënë fjalën Klodiana Lalës.

“Zyrtarisht nuk ka asnjë kallëzim për këtë kërcënim, por miqtë e tij e dinin dhe ai ua kishte shprehur këtë shqetësim”, është shprehur gazetarja.

“Marjo kishte shumë vite që përpiqej të largohej nga Shqipëria, përpjekje që zgjatën rreth dy vite. Por edhe kur ishte në Suedi, ai kishte shprehur frikë dhe ata që e rrethonin atje e dinin këtë gjë. Ai e ka treguar edhe në policinë shqiptare këtë rast, por ata nuk e kanë marrë parasysh, nëse policia do të bënte një kontroll për të atin e tij do të mjaftonte që ta merrnin në mbrojtje. Shteti shqiptar është bashkëfajtor”, është shprehu Koldiana Lala.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Delawie për listat e fryra të veteranëve: Kur do të ndalen politikanët së ndërhyri në Kosovë

Delawie për listat e fryra të veteranëve: Kur do të ndalen politikanët së ndërhyri në Kosovë

Shkumë e sapun: përplasen Glauk Konjufca e Milaim Zeka

Shkumë e sapun: përplasen Glauk Konjufca e Milaim Zeka

Lipjan: Fillon ndërtimi i tregut të gjelbër

Lipjan: Fillon ndërtimi i tregut të gjelbër

Kuvendi voton projektligjin për IPA-në 2017

Kuvendi voton projektligjin për IPA-në 2017

Lluka: Ligji për Investimet Strategjike garanton investimet e huaja

Lluka: Ligji për Investimet Strategjike garanton investimet e huaja

Tahiri kërkon përkrahjen e deputetëve gjermanë për liberalizimin e vizave

Tahiri kërkon përkrahjen e deputetëve gjermanë për liberalizimin e vizave

Krasniqi: Lojë e ulët nga opozita, tash e kuptuan rëndësinë e marrëveshjeve

Krasniqi: Lojë e ulët nga opozita, tash e kuptuan rëndësinë e marrëveshjeve

Sa duhet të presin Mogherini dhe Thaçi për takim me Vuçiqin

Sa duhet të presin Mogherini dhe Thaçi për takim me Vuçiqin

Konjufca: Duam të nxjerrim një rezolutë që e sqaron paprekshmërinë e territorit

Konjufca: Duam të nxjerrim një rezolutë që e sqaron paprekshmërinë e territorit

Hoxhaj takon Apostolovan, diskutojnë vizitën e grupit punues për Ballkanin Perëndimor në Kosovë

Hoxhaj takon Apostolovan, diskutojnë vizitën e grupit punues për Ballkanin Perëndimor në Kosovë

Nis seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit

Nis seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit

Labinot Tahiri kërkon që Shqipëria të përfshihet në dialogun me Serbinë

Labinot Tahiri kërkon që Shqipëria të përfshihet në dialogun me Serbinë

Ministri Gashi raporton para Komisionit Parlamentar

Ministri Gashi raporton para Komisionit Parlamentar

Gjuriq thotë se Haradinaj po kërcënon me luftë, kërkon nga Mogherini të reagojë

Gjuriq thotë se Haradinaj po kërcënon me luftë, kërkon nga Mogherini të reagojë

Veseli: Fehmi dhe Xhevë Lladrovci janë në identitetin e shtetit tonë të pavarur

Veseli: Fehmi dhe Xhevë Lladrovci janë në identitetin e shtetit tonë të pavarur

Thaçi: Parlamenti po vonohet në nxjerrjen e rezolutës për bashkimin e Luginës me Kosovën

Thaçi: Parlamenti po vonohet në nxjerrjen e rezolutës për bashkimin e Luginës me Kosovën