Zgjidhet misteri dhe zbulohet ideatori i llogarisë së vezës në Instagram, që u bë sensacion (Foto/Video)

04.02.2019 14:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Zgjidhet misteri dhe zbulohet ideatori i llogarisë së vezës në Instagram, që u bë sensacion (Foto/Video)

Llogaria misterioze e Instagramit me fotografinë e një veze, që arriti të thyej rekordin e bukuroshes Kylie Jenner që kishte më së shumti pëlqime – ka zbuluar identitetin duke treguar edhe qëllimin e kësaj kampanje që ishte nisur.

Më 4 janar në llogarinë @world_record_egg në Instagram ishte shfaqur një fotografi e një veze, duke bërë kështu që për pak ditë të thyej rekordin e Jenner, ku autori i kësaj veze kishte shkruar përbri fotografisë së postuar: “Ta thyejmë rekordin së bashku dhe të fitojmë më së shumti pëlqime në Instagram. Të thyejmë rekordin aktual që e mban Kylie Jenner me 18 milionë”, transmeton Telegrafi.

Siç edhe ishte pritur, ky postim fitoi edhe aktualisht numëron mbi 52 milionë pëlqime dhe mbi 10 mijë ndjekës ka llogaria. Megjithatë edhe pse fotografia e parë e vezës kishte ngjyrë tjetër, në postimin e dytë fotografia kishte një të qarë në dhe pa mbishkrim. Ndërkaq në dy postimet tjera më 22 dhe 29 janar, veza kishte më shumë të qara. Kurse më 1 shkurt llogaria ka bërë një njoftim: Zbuloi identitetin e ideatorit të kësaj veze.

Në fotografinë e vezës që ka të qara thuhej: “Pritjes i ka ardhur fundi”. Gjithçka ishte paralajmëruar se do të zbulohet pas ndeshjes më të madhe sportive në SHBA – Super Bowl. Ky postim vetëm sa i bëri më kurioz shumë njerëz që me çdo kusht dëshironin të dinin identitetin e vezës misterioze. Dhe gjithçka u konfirmuar sa i përket postimit misterioz, duke pranuar se veza ka lidhje me kampanjën sensibilizuese sa i përket shëndetit mendor.

“Nëse hezitoni apo keni problem të flisni me dikë, atëherë në episodin e fundit të gjithë mund t’i drejtohen mentalhelarthamerica.net”, thuhej në një postim.

Me një fjalë kjo llogari i përket Shëndeti Mendor në SHBA, organizatë jofitimprurëse e themeluar në vitin 1909, që është e dedikuar “t’i adresojë nevojat e atyre që kanë probleme me sëmundje mendore në SHBA. Kjo organizatë aktualisht ka mbi 200 filiale në 41 shtete. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Gjyqtari i Superligës mbron Kurtin në grupin #meKryeministrin – A do të suspendohet?

Gjyqtari i Superligës mbron Kurtin në grupin #meKryeministrin – A do të suspendohet?

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Bill dhe Hillary Clinton porosisin pica tek shqiptari për spitalet në Nju Jork: Faleminderit që po na mbani të sigurt

Bill dhe Hillary Clinton porosisin pica tek shqiptari për spitalet në Nju Jork: Faleminderit që po na mbani të sigurt

Nisma e PSG-së, po shet fanella për të ndihmuar në luftën ndaj Koronavirusit

Nisma e PSG-së, po shet fanella për të ndihmuar në luftën ndaj Koronavirusit

Esencë ligësie; Seksi me të mitur po bëhet biznes i madh në SHBA

Esencë ligësie; Seksi me të mitur po bëhet biznes i madh në SHBA

Chelsea ka gati ofertën për Kumbullën, Interi

Chelsea ka gati ofertën për Kumbullën, Interi

Matic kujton bombardimet e NATO-s kundër Serbisë

Matic kujton bombardimet e NATO-s kundër Serbisë

Vazhdon mbështetja e bizneseve gjilanase në përballimin e situatës kundër Covid 19

Vazhdon mbështetja e bizneseve gjilanase në përballimin e situatës kundër Covid 19

Ndryshim drastik! Kur kolliteni në bërryl vs. Kur kolliteni përpara duarve (VIDEO)

Ndryshim drastik! Kur kolliteni në bërryl vs. Kur kolliteni përpara duarve (VIDEO)

“Uh, oh”/ Zyrtarja thotë se ka patur ethe, reagimi i Trump-it është i menjëhershëm! (VIDEO)

“Uh, oh”/ Zyrtarja thotë se ka patur ethe, reagimi i Trump-it është i menjëhershëm! (VIDEO)

Mollë herët në mëngjes, për të nisur ditën shëndetshëm

Mollë herët në mëngjes, për të nisur ditën shëndetshëm

Si u “transformua” jeta e miliarderes pas koronavirusit (FOTO)

Si u “transformua” jeta e miliarderes pas koronavirusit (FOTO)

Ish-ylli i Brazilit, Hulk martohet me mbesën e gruas, pas lidhjes 12-vjeçare

Ish-ylli i Brazilit, Hulk martohet me mbesën e gruas, pas lidhjes 12-vjeçare

Rrëfimi rrënqethës i futbollistit në Spanjë: Ky virus nuk është shaka, ja tmerri që përjetova

Rrëfimi rrënqethës i futbollistit në Spanjë: Ky virus nuk është shaka, ja tmerri që përjetova

Mozzik publikon pamje pas tërmetit në Kroaci: Bëhu i fortë Zagreb

Mozzik publikon pamje pas tërmetit në Kroaci: Bëhu i fortë Zagreb

Mr. President Trump, say, enough is enough!

Mr. President Trump, say, enough is enough!