Zëvendësministrja e MTI-së jep një lajm të madh për taksën 100 %

22.01.2019 10:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Zëvendësministrja e MTI-së jep një lajm të madh për taksën 100 %

Zëvendësministrja e Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë, Arbëreshë Krasniqi ka bërë të ditur që taksa e vendosur ndaj produkteve serbe nuk do të hiqet.

Përmes një postimi në rrjeti social Facebook Krasniqi, ka thënë se Serbia nuk e ka respektuar asnjë marrëveshje politike dhe tregtare.

Për më shumë lexojeni postimin e saj të plotë:

Është koha t’i themi mjaft! Ne jemi SHTET me një qeveri vendimmarrëse e këmbëngulëse në mbrojtjen e interesave të vendit dhe nuk duhet të tërhiqemi deri në reciprocitet ndërfqinjësor!

TAKSA nuk duhet të hiqet sepse shteti fqinj Serbia nuk ka respektuar asnjë marrëveshje politike e as tregtare. Mallërat nga Republika e Kosovës me logon “Made in Kosova” nuk lejohen të hyjnë në Serbi, targat RKS nuk i njeh, mallrat që prodhohen në Serbi e destinacion e kanë Republikën e Kosovës, nuk kanë përshkrim adekuat (shteti ynë në këto mallra ende përshkruhet si Kosovo i Metohija). Ne nuk e pranojmë një mosrespektim të tillë dhe këto për NE janë të pa pranueshme!

Mosnjohja e Republikës së Kosovës SHTET është pikë kyçe në mos heqjen e taksës, pastaj pengesat e vazhdueshme që i bëhen Kosovës në antarësimin në mekanizma apo organizata ndërkombëtare e rajonale, lobimi i vazhdueshëm kundër njohjeve të shtetit të Kosovës etj.

Jam krenare që jam pjesë e kësaj qeverie vendimarrëse me vizion të qartë të shtetndërtimit!

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Dorëheqjen e Haradinajt, analistët po e vlerësojnë të qëllimshme dhe për përfitime elektorale

Dorëheqjen e Haradinajt, analistët po e vlerësojnë të qëllimshme dhe për përfitime elektorale

Kadri Veseli thumbon Ramush Haradinajn, tregon se a po shkon vendi drejt zgjedhjeve

Kadri Veseli thumbon Ramush Haradinajn, tregon se a po shkon vendi drejt zgjedhjeve

Pas dorëheqjes së Haradinajt, të gjithë presin vendimin e presidentit Thaçi

Pas dorëheqjes së Haradinajt, të gjithë presin vendimin e presidentit Thaçi

“Monstrumi” dhe dy dorëheqjet e Haradinajt

“Monstrumi” dhe dy dorëheqjet e Haradinajt

Ekskluzive: Tërhiqet Isa Mustafa, s’kandidon për Shef të LDK’së

Ekskluzive: Tërhiqet Isa Mustafa, s’kandidon për Shef të LDK’së

Scott e Kosnett e lidhin shkuarjen në Hënë me mundësinë e arritjes së marrëveshjes Kosovë – Serbi

Scott e Kosnett e lidhin shkuarjen në Hënë me mundësinë e arritjes së marrëveshjes Kosovë – Serbi

KQZ e gatshme për organizimin e zgjedhjeve

KQZ e gatshme për organizimin e zgjedhjeve

Krasniqi: Nga Specialja tash vetëm duhet të presim, me duart tona e krijuam

Krasniqi: Nga Specialja tash vetëm duhet të presim, me duart tona e krijuam

Çfarë do të ofronin zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë e Veriut?

Çfarë do të ofronin zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë e Veriut?

Darmanoviq: Dorëheqja e Haradinajt mund t’i japë Vuçiqit dhe Thaçit më shumë hapësirë ​​për negociata

Darmanoviq: Dorëheqja e Haradinajt mund t’i japë Vuçiqit dhe Thaçit më shumë hapësirë ​​për negociata

Mundësia e presidentit pas dorëheqjes së Haradinajt

Mundësia e presidentit pas dorëheqjes së Haradinajt

Mosllogaritja e duhur e TVSh-së kthen në rivlerësim tenderin për citostatik

Mosllogaritja e duhur e TVSh-së kthen në rivlerësim tenderin për citostatik

KFOR-i është i gatshëm për çdo lloj aksioni

KFOR-i është i gatshëm për çdo lloj aksioni

Haziri porosit Thaçin: Mos bëni kalkulime të fshehta se e thelloni krizën

Haziri porosit Thaçin: Mos bëni kalkulime të fshehta se e thelloni krizën

Serwer: Ndryshimi i Qeverisë e vonon çështjen e dialogut Kosovë-Serbi

Serwer: Ndryshimi i Qeverisë e vonon çështjen e dialogut Kosovë-Serbi

Bilanci i Haradinajt: taksa e ushtria, përplasja me të gjithë dhe paga 3000 euro

Bilanci i Haradinajt: taksa e ushtria, përplasja me të gjithë dhe paga 3000 euro