Zeka: Vuçiqi flet me Hashim Thaçin, jo me Albin Kurtin

05.11.2019 21:59
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Zeka: Vuçiqi flet me Hashim Thaçin, jo me Albin Kurtin

Kreu i PEK-ut, Milaim Zeka ka thënë se Albin Kurti bërig abim strategjik që u takua me Edi Ramën në fundjavën e kaluar.

“Takimi me Edi Ramën, gabim në aspektin strategjik. Deklaratat edhe për listën serbe, edhe punën e dialogut, mendoj që janë të gabueshme dhe të nxitueshme. Formatin e dialogut nuk e cakton Kurti. Ky ka me ulu me fol me Anën, me Vucicin flet Thaçi”, tha Zeka në RTV Dukagjini.

‘’Duhet me pranu që amerikanët nuk kanë kohë me u marrë me përralla të Ballkanit. Po gabon në aspektin strategjik’’.

Për bisedimet LDK-VV, Zeka tha se ka fërkime.

‘’Fërkimet nuk janë të shëndteshme për arritjen e koalicionit. Nëse do me u maru me dikë, nuk mund ta bësh qeverinë, e gjithë ditën me u sha me të’’.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Edhe 58 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, asnjë i shëruar

Edhe 58 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, asnjë i shëruar

Kurti: Presidenti është hajn, por jo edhe për shumë gjatë

Kurti: Presidenti është hajn, por jo edhe për shumë gjatë

Ministri i Shëndetësisë: “Tubimet në numra të mëdhenj mund të shndërrohen në super-ngjarje të përhapjes së COVID-19”

Ministri i Shëndetësisë: “Tubimet në numra të mëdhenj mund të shndërrohen në super-ngjarje të përhapjes së COVID-19”

Liburn Aliu: “Atyre që dojnë të e coptojnë vendin ju themi, po provo ta mbajt se këtu na ke”

Liburn Aliu: “Atyre që dojnë të e coptojnë vendin ju themi, po provo ta mbajt se këtu na ke”

Alibeaj: Kufoma politike me emrin Edi Rama e nxori kokën më në fund!

Alibeaj: Kufoma politike me emrin Edi Rama e nxori kokën më në fund!

Cakaj në Preshëvë, viziton familjen e Jonuz Musliut: Mirënjohje për kontributin e tyre historik

Cakaj në Preshëvë, viziton familjen e Jonuz Musliut: Mirënjohje për kontributin e tyre historik

Reçica: 12 qershori mbetet datë e pandashme për dëshmorët dhe brezat që dhanë jetën për liri dhe bashkim

Reçica: 12 qershori mbetet datë e pandashme për dëshmorët dhe brezat që dhanë jetën për liri dhe bashkim

Maqedonia e Veriut heq gjendjen e jashtëzakonshme

Maqedonia e Veriut heq gjendjen e jashtëzakonshme

Kurti: “Do të mblidhen shumë kujtime e dëshmi të cilat do të vendosen në këtë muze që të ilustrohet dhuna e regjimit serb mbi patriotët shqiptar”

Kurti: “Do të mblidhen shumë kujtime e dëshmi të cilat do të vendosen në këtë muze që të ilustrohet dhuna e regjimit serb mbi patriotët shqiptar”

Infektohet me koronavirus kryetari i Autoritetit Kosovar të Konkurrencës

Infektohet me koronavirus kryetari i Autoritetit Kosovar të Konkurrencës

Ministri i tregtisë dhe industrisë Vesel Krasniqi viziton pikën e Marketit Meridian në Arbëri

Ministri i tregtisë dhe industrisë Vesel Krasniqi viziton pikën e Marketit Meridian në Arbëri

Osmani reagon ndaj akuzave se nuk e përmendi sot UÇK-në, thotë se deputetët po mashtrojnë

Osmani reagon ndaj akuzave se nuk e përmendi sot UÇK-në, thotë se deputetët po mashtrojnë

Hoti priti në takim ambasadorët e shteteve të QUINT-it

Hoti priti në takim ambasadorët e shteteve të QUINT-it

Motoristët që bën homazhe për nder të ditës së Çlirimit të Kosovës (Foto)

Motoristët që bën homazhe për nder të ditës së Çlirimit të Kosovës (Foto)

Dy femra me COVID-19 shkaktojnë aksident trafiku në kryeqytet

Dy femra me COVID-19 shkaktojnë aksident trafiku në kryeqytet

Janë mbjellur 1.133 lule si kujtim për fëmijët e vrarë gjatë luftës

Janë mbjellur 1.133 lule si kujtim për fëmijët e vrarë gjatë luftës