Zeka-Veselit: Mos harro, Republika e Burdushit që e ke ndertu me shokë, keq ka me ju goditë

23.05.2019 15:10
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Zeka-Veselit: Mos harro, Republika e Burdushit që e ke ndertu me shokë, keq ka me ju goditë

Deputeti Milaim Zeka ka reaguar ndaj deklarimit të sotëm të kryeparlamentarit Kadri Veseli për videon me fajde, ku përflitet edhe emri i tij.

Zeka në reagimin e tij, ia rikujton Veselit se nuk ka reaguar kur janë arrestuar edhe deputetët tjerë.

Ja reagimi i plotë i Zekës, ku ai veç tjerash, thotë edhe se ‘kjo është Republika e Burdushit që e kanë ndërtuar Veseli me shokë’:

“Bombe e kurdisur dhe njolle per vendin tone”

Keshtu e quajti Kadri Veseli skandalin me fajde, dhe perzierjen e nje zyrtari shume te larte te PDK se qe ka plaçkite ne emrin e tije.

Qe eshte bombe e kurdisur, nuk po komentoje, se edhe mundet me qene e sakte, edhe mundet me qene spekulim. Ama deshta mu ndale te kjo thenja “njolle per vendin tone”!

I nderuari Kryetar, e kur na arrestonin keta argatet e tu, mos valle ne kishim ma pak vlere se sa ti? Mos valle prshon ma rande se sa ne deputetete e tjere?! Mos valle ne ishim rregezina opingash?!

Kryetar, nuk duhet me bertite vetem kur dikush ta meshon ty me shtage. Kryetar duhet me bertit kur dikush i medhon shtetit, dhe ju te gjithe i keni ra shtetit, sikur me qene i huaje.

Ti Kryetar, mbasi po reklamon drejtesi, e qe pak kush po te beson, gjerave deri ne funde ashte dashur t u shkosh per padrejtesite qe drejtesia jote dhe e presidentit po na i bene neve.

A e din Ti kryetar i Kuvendit qe dokumenti i akuzes te ngritur ndaj deputetit Milaim Zeka, ne faqen e pare e ka emrin e Syle Hoxhes, ndersa ne faqen 3 eshte emri i Afrim Shefkiut? A e din Kryetar qe i kam tre deshmitar te cilet ta deshmojne qe prokurori Afrim Shefkiu ju ka deklaru tre personave qe akuzen ndaj deputetit Zeka e ka ngritur me urdher te Presidentit Thaçi?! Te gjitha t i kam thene Kryetar, po ty te ka konvenu qe çdo politikan dhe deputet me hy ne te njejtin thes te berllogut.

Une nuk ta du te keqen. As nuk me vjen mire per kete qe te ka ndodhur, nese vertete nuk je i perzier, ama mos harro qe Republika e Burdushit qe e ke ndertu Ti me shoke, keq ka me ju godite. Keta jane medhavine sllavoturkobizantine. Keta nuk dine çka eshte drejtesia, po vetem friga. Keta as Zotit nuk i frigohen…/Express/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rruga drejt BE’së: Pengesat që ka Kosova

Rruga drejt BE’së: Pengesat që ka Kosova

Ndarja e milionave shtesë për Bechtel-ENKA, kërkohen hetime

Ndarja e milionave shtesë për Bechtel-ENKA, kërkohen hetime

NISMA prapë kërkon rinumërim të krejt votave, dënim të komisionerëve mashtrues

NISMA prapë kërkon rinumërim të krejt votave, dënim të komisionerëve mashtrues

Gani Krasniqi ftohet nga Gjykata Speciale

Gani Krasniqi ftohet nga Gjykata Speciale

Dorëheqja si Zaev? Ministri Cakaj: Kryeministri dhe unë s’kemi premtuar që do hapen negociatat

Dorëheqja si Zaev? Ministri Cakaj: Kryeministri dhe unë s’kemi premtuar që do hapen negociatat

Bie Qeveria, Zaev: Shkojmë në zgjedhje të jashtëzakonshme

Bie Qeveria, Zaev: Shkojmë në zgjedhje të jashtëzakonshme

Paralajmërimi i Rusisë pas fitores së Kurtit: Në pushtet po vijnë ultranacionalistët

Paralajmërimi i Rusisë pas fitores së Kurtit: Në pushtet po vijnë ultranacionalistët

Petroviq: 28 personave që kanë ‘votuar’ u kemi fotografuar varrezat si dëshmi që kanë vdekur, na kanë thënë ‘për ne janë gjallë’

Petroviq: 28 personave që kanë ‘votuar’ u kemi fotografuar varrezat si dëshmi që kanë vdekur, na kanë thënë ‘për ne janë gjallë’

Haziri thotë se koalicioni me Vetëvendosjen zyrtarizohet me t’u certifikuar zgjedhjet

Haziri thotë se koalicioni me Vetëvendosjen zyrtarizohet me t’u certifikuar zgjedhjet

BE refuzon Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore (VIDEO)

BE refuzon Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore (VIDEO)

Nëna e Astrit Deharit: 3 javë para se ta vrisnin, djali ma ka thënë këtë mesazh

Nëna e Astrit Deharit: 3 javë para se ta vrisnin, djali ma ka thënë këtë mesazh

Edi Rama e fajëson BE-në për moshapjen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë

Edi Rama e fajëson BE-në për moshapjen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë

Diplomati amerikan: Mund të ketë konferencë për marrëveshjen Kosovë -Serbi

Diplomati amerikan: Mund të ketë konferencë për marrëveshjen Kosovë -Serbi

Arrestohet personi i cili shtiu me armë zjarri ne Junik

Arrestohet personi i cili shtiu me armë zjarri ne Junik

Kosova merr pjesë në Forumin ndërkombëtarë “E- Apostile Programme” në Fortaleza të Brazilit

Kosova merr pjesë në Forumin ndërkombëtarë “E- Apostile Programme” në Fortaleza të Brazilit

Forca e Sigurisë e Kosovës zuri vendin e dytë në garën ndërkombëtare “Cambrian Patrol 19”

Forca e Sigurisë e Kosovës zuri vendin e dytë në garën ndërkombëtare “Cambrian Patrol 19”