Zbulohet se çfarë përmbante menyja e darkës së Donald Trump dhe Kim Jong-un

28.02.2019 10:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Zbulohet se çfarë përmbante menyja e darkës së Donald Trump dhe Kim Jong-un

Kim Jong-un u takua në Vietnam me presidentin amerikan, Donald Trump. Ata u ulën për të ngrënë në orën 7:00 të orës lokale pas një takimi 20-minutësh në hotelin Metropole në Hanoi.

Ashtu si në takimin e tyre të parë një kopje e menysë u zbulua nga gazetarët që mbulonin udhëheqësit gjatë takimit të tyre.

Darka e tyre kishte rreth 5 pjata, ku ndër të tjera përfshihej sallatë e freskët me mango, gjethe nenexhiku dhe arra, mish viçi i pjekur me karkaleca me perime sipas traditës në Hanoi shoqëruar me salcë të ëmbël të peshkut dhe speca të kuq.

Menysë nuk i mungonte as supa e lehtë me gaforre dhe spinaq, peshku i pjekur në zgarë “cha ca”, si dhe ëmbëlsira tradicionale vietnameze, përcjell bw.

Me Trump në darkë ishte dhe Sekretari Amerikan i Shtetit Mike Pompeo, shefi i ngarkuar i stafit Mick Mulvaney dhe përkthyesi Dr. Yun-hyang Lee.

Ky është takimi i dytë i udhëheqësve, pas një takimi historik në Singapor, në qershor të vitit të kaluar.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve