Zbulohet misteri: Përse palltot e dimrit kanë pulla në kraharor?

06.11.2018 14:51
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Zbulohet misteri: Përse palltot e dimrit kanë pulla në kraharor?

A e keni pyetur veten ndonjëherë se përse në disa pallto të dimrit gjenden pulla në kraharor?

Epo, siç duket, ato shërbejnë për një nevojë interesante, transmeton Telegrafi.

Francheska Horsburgh së fundmi përmes rrjetit social ‘Twitter’ e ka zbuluar këtë mister.

Ajo ka shkruar: “Më janë dashur 18 vjet për ta zbuluar se ato pullat e çuditshme në krah të palltove shërbejnë për ta mbajtur çantën të mos bie”.

Francheska e ka ndarë me ndjekësit e saj edhe një fotografi të çantës së saj të vendosur në kraharor dhe të mbërthyer me pullën e palltos.

Postimi i saj ka marrë mbi 70,000 përsëritje dhe mbi 160,000 pëlqime.

Vlen të ceket se shumica kanë qenë të befasuar nga ky fakt, ndërkaq tjerët kanë përmendur se pullat në pjesën e krahut te palltot shpeshherë përdoren edhe në uniformat ushtarake.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Zbulohet misteri: Përse palltot e dimrit kanë pulla në kraharor?

Zbulohet misteri: Përse palltot e dimrit kanë pulla në kraharor?

Gazetari insiston në marrjen e përgjigjes, presidentja kroate i “rrëmben” mikrofonin (Video)

Gazetari insiston në marrjen e përgjigjes, presidentja kroate i “rrëmben” mikrofonin (Video)

Thorgan Hazard: Reali duhet të rindërtohet, Eden nuk do të bëjë lëvizjen e gabuar

Thorgan Hazard: Reali duhet të rindërtohet, Eden nuk do të bëjë lëvizjen e gabuar

Dafina Zeqiri me poza provokuese qeras një milion ndjekësit

Dafina Zeqiri me poza provokuese qeras një milion ndjekësit

Asteroidi misterioz ndëryjor ‘mund të jetë fluturake hulumtuese e dërguar prej jashtëtokësorëve‘ (Foto)

Asteroidi misterioz ndëryjor ‘mund të jetë fluturake hulumtuese e dërguar prej jashtëtokësorëve‘ (Foto)

Alexis Sanchez po kërkohet nga PSG

Alexis Sanchez po kërkohet nga PSG

Një grua i nënshtrohet nëntë operacioneve plastike, vetëm që të duket si Ivanka Trump! (Foto)

Një grua i nënshtrohet nëntë operacioneve plastike, vetëm që të duket si Ivanka Trump! (Foto)

Ish-bashkëlojtari i Neymarit, Montoya: Ai dëshiron të kthehet te Barcelona

Ish-bashkëlojtari i Neymarit, Montoya: Ai dëshiron të kthehet te Barcelona

Crvena Zvezda-Liverpool: Formacionet e mundshme, Lovren nga minuta e parë

Crvena Zvezda-Liverpool: Formacionet e mundshme, Lovren nga minuta e parë

Ky aplikacion ka kaluar edhe Facebook për nga numri i shkarkimeve

Ky aplikacion ka kaluar edhe Facebook për nga numri i shkarkimeve

Planet për aeroplanë pasagjerësh me hidrogjen, emetimi i gazrave prej të cilëve është zero (Foto)

Planet për aeroplanë pasagjerësh me hidrogjen, emetimi i gazrave prej të cilëve është zero (Foto)

Golden State në stilin e kampionit, mposht edhe Memphisin

Golden State në stilin e kampionit, mposht edhe Memphisin

Intel prezantoi dy procesorë të rinj Xeon ku njëri ka 48 bërthama dhe 12 kanale memorie

Intel prezantoi dy procesorë të rinj Xeon ku njëri ka 48 bërthama dhe 12 kanale memorie

Katër klube të mëdha evropiane e duan Monchin

Katër klube të mëdha evropiane e duan Monchin

Ja përse Flickr do të fshijë miliona fotografi

Ja përse Flickr do të fshijë miliona fotografi

A e dini pse disa vende ngasin makinën në anën e kundërt të rrugës?

A e dini pse disa vende ngasin makinën në anën e kundërt të rrugës?