Zbulohet gjithçka në Angli

25.04.2020 15:10
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Zbulohet gjithçka në Angli

Futbolli në Angli është ndalur më 13 mars shkaku i pandemisë Covid-19.

Disa nga lojtarët e Ligës Premier ishin infektuar me coronavirusin, ndërsa të njëjtin fat e kishte edhe trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta.

Edhe pse kanë kaluar më shumë se 40 ditë nga ndalimi i futbollit, ende nuk ka shenja se do të rifillojë elita e futbollit anglez.

Premier League. (Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

Por ka qenë gazeta e madhe angleze The Times që ka zbuluar gjithçka sa i përket rifillimit të Ligës Premier.

Rifillimi i kampionatit pritet të ndodhë të premten më 8 qershor, derisa do të ketë nga tri ndeshje në javë.

Përfundimi i kampionatit është i paraparë të ndodhë më 27 korrik.

Ndeshjet do të zhvillohen pa praninë e tifozëve, ndërsa futbollistët do të kenë kontrolle të mëdha.

Premier League . (Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

Në stadium do të lejohen të jenë prezent vetëm 400 persona, përfshirë pjesëtarët e dy klubeve, drejtuesit si dhe mediat.

Skuadrat do të kenë më pak se një muaj pushim për ta nisur edicionin e ri 2020/2021.

Edicioni i ri është planifikuar të fillojë me 22 gusht, por për këtë datë mund të ketë edhe ndryshime.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vetëvendosjes vazhdojnë t’i bashkohen bashkatdhetarët në SHBA

Vetëvendosjes vazhdojnë t’i bashkohen bashkatdhetarët në SHBA

KMDLNj: Përdorimi i forcës nga policët në shpërputhje të plotë me rrezikun

KMDLNj: Përdorimi i forcës nga policët në shpërputhje të plotë me rrezikun

7 vdekje dhe 71 raste të reja me COVID-19

7 vdekje dhe 71 raste të reja me COVID-19

​LVV: 100 ditët jolegjitime dhe të paligjshme e Qeverinë Hoti

​LVV: 100 ditët jolegjitime dhe të paligjshme e Qeverinë Hoti

Inspektorati policor nis hetimin për arrestimin në shesh

Inspektorati policor nis hetimin për arrestimin në shesh

Familja shtatë anëtarëshe po jeton në kushte të rënda, të vetmit “vizitorë” kanë ujqit

Familja shtatë anëtarëshe po jeton në kushte të rënda, të vetmit “vizitorë” kanë ujqit

Mosanëtarësimi i Kosovës në Interpol, hendikep në luftimin e terrorizmit

Mosanëtarësimi i Kosovës në Interpol, hendikep në luftimin e terrorizmit

Shqiptari që kaloi 11 vjet burg, aty u bë ‘mik’ me mizën

Shqiptari që kaloi 11 vjet burg, aty u bë ‘mik’ me mizën

Aksident me fatalitet, vdes një i mitur

Aksident me fatalitet, vdes një i mitur

Zhduket një vajzë në Podujevë

Zhduket një vajzë në Podujevë

VV e PDK do ta kundërshtojnë me çdo mjet demokratik mini-Shengenin

VV e PDK do ta kundërshtojnë me çdo mjet demokratik mini-Shengenin

Vjedhje në autobusin Durrës- Prishtinë

Vjedhje në autobusin Durrës- Prishtinë

Tentim vrasje në Prishtinë

Tentim vrasje në Prishtinë

Fëmijët e kalojnë lehtë por mund ta përhapin koronavirusin

Fëmijët e kalojnë lehtë por mund ta përhapin koronavirusin

Rimëkëmbja ekonomike dhe dialogu, sërish temat kryesore në sesionin vjeshtor të Kuvendit

Rimëkëmbja ekonomike dhe dialogu, sërish temat kryesore në sesionin vjeshtor të Kuvendit

Shumë lagje në Prishtinë do të mbesin 12 orë pa rrymë

Shumë lagje në Prishtinë do të mbesin 12 orë pa rrymë