Zbulohen detaje të reja, përleshja fqinjësore për pronë përfundoi në tragjedi!

12.03.2019 20:53
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Zbulohen detaje të reja, përleshja fqinjësore për pronë përfundoi në tragjedi!

Para pak orësh në fshatin Mamullë të Komunës së Gjakovës ka ndodhur një konflikt i rëndë ku një person ka mbetur i vdekur ndërsa një tjetër i plagosur, raporton “Zëri.info

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Gjakovës, Ali Selimaj për “Zëri.info”, ka konfirmuar se motivet e vrasjes kanë të bëjnë me një kontekst pronësorë, duke shtuar se vrasja është bërë pas një fjalosje e ku është përdorur edhe kallashnikovi.

“Dyshojmë se motivi është pronësorë. Mirëpo hetimet do ta vërtetojnë. Rasti është konflikt i cili ka ndodhur sot. I plagosuri ia ka shit tokën viktimës ndërsa dorasi ka thënë me ma shit mua dhe këtu ka ardhur deri tek konflikti i cili ka përfunduar me një person të vrarë dhe një tjetër të plagosur. Dyshohet që është përdorur Kallashnikovi”, ka konfirmuar ai për “Zëri.info”.

Sipas tij dorasi është në kërkim nga policia por që nata është duke e bërë të pamundur gjetjen e tij ndonëse pjesa nga lumi Drin është e rrethuar.

“Policia e Kosovës është në ndjekje të dorasit dhe e ka rrethuar lumi Drin aty ku po dyshohet se ai është fshehur mirëpo është vështirë sepse tani është mbrëmje dhe më problem shihet”, ka shtuar tutje ai.

Kujtojmë që i plagosuri është duke u operuar e ku sipas mjekësve gjendja e tij është mesatare. /ZËRI

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Grabovci tërhiqet nga kandidatura për kryetar të PDK-së në Pejë

Grabovci tërhiqet nga kandidatura për kryetar të PDK-së në Pejë

Protestë paqësore e opozitës. Basha falenderon ndërkombëtarët: Kërkuan zgjedhje jo pa opozitën

Protestë paqësore e opozitës. Basha falenderon ndërkombëtarët: Kërkuan zgjedhje jo pa opozitën

Opozita në Shqipëri proteston dhe refuzon dialogun

Opozita në Shqipëri proteston dhe refuzon dialogun

Lista Serbe mbron Vuçiqin: Planet e opozitës për Kosovën rrenë e mashtrime

Lista Serbe mbron Vuçiqin: Planet e opozitës për Kosovën rrenë e mashtrime

Arrestohet pas 30 vjetësh për vrasjen e Haki Ukajt, dorasi më 2010 e kishte ndërruar identitetin

Arrestohet pas 30 vjetësh për vrasjen e Haki Ukajt, dorasi më 2010 e kishte ndërruar identitetin

LDK’ja thotë se pati alarmuar para 4 vjetësh për fajdetë

LDK’ja thotë se pati alarmuar para 4 vjetësh për fajdetë

Opozita në Serbi del me Deklaratë për pajtim mes serbëve e shqiptarëve

Opozita në Serbi del me Deklaratë për pajtim mes serbëve e shqiptarëve

Dodik: Më vjen mirë që Haradinaj po e trajton Republikën Serbe shtet

Dodik: Më vjen mirë që Haradinaj po e trajton Republikën Serbe shtet

Policia terrorizon spitalet – A po i drejtojnë pacientët për fekondim artificial drejt Shkupit?

Policia terrorizon spitalet – A po i drejtojnë pacientët për fekondim artificial drejt Shkupit?

Tahiri kërkon konfiskimin e pasurisë së grupeve kriminale, KDI-ja thotë se 90% e rasteve nuk identifikohen

Tahiri kërkon konfiskimin e pasurisë së grupeve kriminale, KDI-ja thotë se 90% e rasteve nuk identifikohen

Kurti për padinë ndaj Thaçit e Veselit: Prokuroria Themelore e Prishtinës në heshtje varri

Kurti për padinë ndaj Thaçit e Veselit: Prokuroria Themelore e Prishtinës në heshtje varri

Daçiq: Pacolli me 500 mijë dollarë deshi ta blinte njohjen e Kosovës nga Kongoja

Daçiq: Pacolli me 500 mijë dollarë deshi ta blinte njohjen e Kosovës nga Kongoja

Maqedonia e Veriut pret datën për nisjen e bisedimeve me BE-në

Maqedonia e Veriut pret datën për nisjen e bisedimeve me BE-në

“Shqiptarët e fituan Betejën e Kosovës”

“Shqiptarët e fituan Betejën e Kosovës”

Deputeti i PDK’së: Rrahim Hashimin ma sollën në tavolinë, jap dorëheqje nëse del diçka

Deputeti i PDK’së: Rrahim Hashimin ma sollën në tavolinë, jap dorëheqje nëse del diçka

Wesley Clark: Shqiptarët iu përgjigjen luftimeve me luftë

Wesley Clark: Shqiptarët iu përgjigjen luftimeve me luftë