Zagrebi goditet nga një tërmet i fuqishëm

22.03.2020 11:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Zagrebi goditet nga një tërmet i fuqishëm

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.4 shkallë të Rihterit me thellësi 10 kilometra, ka goditur veriun e Zagrebit të dielën, duke shkaktuar dëme të konsiderueshme të ndërtesave, veturave si dhe daljen e njerëzve në rrugë nga paniku i madh.

Autoritetet njoftuan se një fëmijë ka pësuar lëndime në kokë pas shembjes së një pullazi derisa operacionet e kërkim-shpëtimit po vazhdojnë në disa lokacione.

“Ka zgjatur më shumë se 10 sekonda. Deri më tash, më i fuqishmi që kam përjetuar”, tha një dëshmitare, raporton Reuters.

Pasojat e tërmetit në Zagreb
Ministri i Brendshëm i Kroacisë, Davor Bozinovic, bëri thirrje që njerëzit në rrugë të mbajnë distancën për shkak të rrezikut të përhapjes së koronavirusit.

Deri më tash, Kroacia ka raportuar për 206 të infektuar me COVID-19./rel/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mustafa: Gabim që mbështeta VV’në, bëjnë propagandë sikur regjimet diktatoriale

Mustafa: Gabim që mbështeta VV’në, bëjnë propagandë sikur regjimet diktatoriale

Avdullah Hoti: Ju garantoj se sa LDK do të jetë në këtë Qeveri, do të jetë kë krye të detyrës

Avdullah Hoti: Ju garantoj se sa LDK do të jetë në këtë Qeveri, do të jetë kë krye të detyrës

Sulmi ndaj Buzhalës, Haxhiu: Ajo zonë është me kamera, ftoj policinë të merret me rastin

Sulmi ndaj Buzhalës, Haxhiu: Ajo zonë është me kamera, ftoj policinë të merret me rastin

Rrëfimi i familjarëve të viktimës së parë në Kosovë nga koronavirusi

Rrëfimi i familjarëve të viktimës së parë në Kosovë nga koronavirusi

Presidenti pas vdekjes së 82-vjeçarit: Të jemi të gatshëm për shpalljen e Gjendjes së Jashtëzakonshme

Presidenti pas vdekjes së 82-vjeçarit: Të jemi të gatshëm për shpalljen e Gjendjes së Jashtëzakonshme

Vitia propozon kufizimin e qarkullimit të automjeteve dhe qytetarëve për orë të caktuara

Vitia propozon kufizimin e qarkullimit të automjeteve dhe qytetarëve për orë të caktuara

Zagrebi goditet nga një tërmet i fuqishëm

Zagrebi goditet nga një tërmet i fuqishëm

Do dilte fshehurazi nga konvikti për të blerë pije për ditëlindje, bie nga kati i tretë dhe ndërron jetë 19-vjeçarja

Do dilte fshehurazi nga konvikti për të blerë pije për ditëlindje, bie nga kati i tretë dhe ndërron jetë 19-vjeçarja

Haziri flet për të infektuarit nga koronavirusi në Gjilan, bën thirrje për vetizolim

Haziri flet për të infektuarit nga koronavirusi në Gjilan, bën thirrje për vetizolim

Edhe një rast me koronavirus në Kosovë, numri shkon në 31

Edhe një rast me koronavirus në Kosovë, numri shkon në 31

Kryeministri njofton se ndihmat sociale për dy muaj dalin të martën, njëra u falet përfituesve

Kryeministri njofton se ndihmat sociale për dy muaj dalin të martën, njëra u falet përfituesve

Mjeku akuzon spanjollët për infektimin e italianëve me koronavirus

Mjeku akuzon spanjollët për infektimin e italianëve me koronavirus

Edhe dy raste me koronavirus në Kosovë, numri shkon në 30

Edhe dy raste me koronavirus në Kosovë, numri shkon në 30

Ish-laboratori sovjetik i armëve biologjike pretendon se do të ketë gati vaksinën e koronavirusit në qershor

Ish-laboratori sovjetik i armëve biologjike pretendon se do të ketë gati vaksinën e koronavirusit në qershor

Koronavirusi: Kosova merr ndihmë prej 5 milionë eurosh nga BE’ja

Koronavirusi: Kosova merr ndihmë prej 5 milionë eurosh nga BE’ja

Vajza e prekur në Shqipëri: Ky virus nuk është shaka, po jua thotë dikush që po vuan pasojat. Nuk e dimë nga e kemi marrë (Video)

Vajza e prekur në Shqipëri: Ky virus nuk është shaka, po jua thotë dikush që po vuan pasojat. Nuk e dimë nga e kemi marrë (Video)