Ymeri: Veseli i kërcënoi deputetët e Vetëvendosjes

28.10.2016 11:33
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ymeri: Veseli i kërcënoi deputetët e Vetëvendosjes

Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, njëherësh kryetar i kësaj lëvizje në seancën e Kuvendit të Kosovës tha se kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli i ka kërcënuar deputetët e Vetëvendosjes me vetëvrasje.

Ymeri tha se në kohën kur është hedhur gazi lotsjellës Veseli pati thënë se Vetëvendosje po e përjashton veten, ku pas kësaj futi sigurimin dhe i largoi nga salla, ndërsa tani që i kërcënoi VV-në me vetëvrasje, kush do të jetë ai agjent që do ta angazhoi Veseli.

“Ju jeni dëshmitarë kur muaj më parë në kohën e gazit Kadri Veseli na pati thënë se jeni duke e vet përjashtuar vetën, ndërsa më pas e futi sigurimin në sallë dhe na nxjerri jashtë. Po tani kënd do ta angazhoni për këtë vetëvrasje, kush do të jetë ai agjent. Çfarë vetëvrasje do të jetë, si ajo e Dino Hasanajt”, është shprehur kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri.

 

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Dushan Janjiq: Çdo gjë po shpie drejt një lufte në Kosovë

Dushan Janjiq: Çdo gjë po shpie drejt një lufte në Kosovë

Pavlloviq: Çështja shqiptare dhe ajo serbe nuk janë zgjidhur

Pavlloviq: Çështja shqiptare dhe ajo serbe nuk janë zgjidhur

Pavarësisht kërkesës së Trump-it për njohjen e Kosovës, Daçiq vazhdon propagandën e tij

Pavarësisht kërkesës së Trump-it për njohjen e Kosovës, Daçiq vazhdon propagandën e tij

Haradinaj: Angazhimi i Trumpit për marrëveshje Kosovë-Serbi, shumë i dobishëm

Haradinaj: Angazhimi i Trumpit për marrëveshje Kosovë-Serbi, shumë i dobishëm

Kush e shpalli Pavarësinë? Krasniqi thotë se akt i shpalljes është kur ai deklaroi votimin në Kuvend

Kush e shpalli Pavarësinë? Krasniqi thotë se akt i shpalljes është kur ai deklaroi votimin në Kuvend

Dizajnerja Arbresha Hoxha, përmes artit po rritë vlerat tona kulturore edhe jashtë kufijve

Dizajnerja Arbresha Hoxha, përmes artit po rritë vlerat tona kulturore edhe jashtë kufijve

Kujt i tha Haradinaj “qenef mashkull” pas fjalimit të Veselit (Video)

Kujt i tha Haradinaj “qenef mashkull” pas fjalimit të Veselit (Video)

Thaçi takohet me senatorë e kongresistë amerikanë, i thonë se po punojnë ta ndalin agresionin rus në rajon

Thaçi takohet me senatorë e kongresistë amerikanë, i thonë se po punojnë ta ndalin agresionin rus në rajon

Kërcënohet nga ish-bashkëshorti

Kërcënohet nga ish-bashkëshorti

Kosnett: Paqja arrihet përmes marrëveshjes gjithëpërfshirëse me Serbinë

Kosnett: Paqja arrihet përmes marrëveshjes gjithëpërfshirëse me Serbinë

Serbia refuzon propozimin e SHBA-së për Kosovën

Serbia refuzon propozimin e SHBA-së për Kosovën

Thaçi kërkon pezullim të taksës, thotë se është rritur kontrabanda në Veri

Thaçi kërkon pezullim të taksës, thotë se është rritur kontrabanda në Veri

Simiq: Serbët e kremtojnë Ditën e Serbisë, jo të Kosovës

Simiq: Serbët e kremtojnë Ditën e Serbisë, jo të Kosovës

Pompeo uron qytetarët e Kosovës për Përvjetorin e 11-të të Pavarësisë

Pompeo uron qytetarët e Kosovës për Përvjetorin e 11-të të Pavarësisë

Përvjetori i ‘ftohtë’

Përvjetori i ‘ftohtë’

Thaçi e Vuçiq shpërfaqin dallime rreth marrëveshjes eventuale

Thaçi e Vuçiq shpërfaqin dallime rreth marrëveshjes eventuale