Ymeri: Me shkarkimet e bordeve, LVV ndërtoi sentimentin e hakmarrjes

06.05.2020 21:36
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ymeri: Me shkarkimet e bordeve, LVV ndërtoi sentimentin e hakmarrjes

Ish-deputeti PSD-së në Kuvendin e Kosovës, Visar Ymeri ka komentuar shkarkimin e bordeve nga ana e Qeverisë Kurti.

Ymeri në “Debat Plus” ka thënë se qeverisja e Lëvizjes Vetëvendosje do të mbahet në mend për shkarkimet që u ka bërë bordeve.

Ai thotë se nuk mund të konsideroj nëse këto shkarkime kanë qenë të mira apo të këqija edhe për shkak të emërimeve pasuese në këto borde.

“Me këto shkarkime ndërtohej një lloj sentimenti i hakmarrjes që po u hyjmë fshisë të gjithëve e pastaj vijmë ne. Ky është diskursi problematik i fshesës. A do të duhej të shkarkoheshin bordet? Padyshim se po se ishin emëruar nga subjektet politike. Por kjo nuk duhej të bëhej në mënyrë selektive. Jo të gjithë duheshin shkarkuar”.

Ymeri thotë se është e vërtet që një pjesë e të emëruarve në borde nuk kanë pasur fare kualifikime të duhura për ato pozita.

“Megjithatë mund të ketë persona partiakë në borde por që mund të kesh shumë dobi nga ata”.

Ish-deputeti i PSD-së thotë se nëse Vetëvendosje ka pasur qëllim vendosjen e njerëzve të saj në borde është një gabim i madh.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ymeri: Me shkarkimet e bordeve, LVV ndërtoi sentimentin e hakmarrjes

Ymeri: Me shkarkimet e bordeve, LVV ndërtoi sentimentin e hakmarrjes

Pacolli: Hera e parë që kam pasur frikë nga institucionet e shtetit tim

Pacolli: Hera e parë që kam pasur frikë nga institucionet e shtetit tim

​Samiti i Zagrebit: BE dhe Ballkani Perëndimor kanë të njëjtin qëllim

​Samiti i Zagrebit: BE dhe Ballkani Perëndimor kanë të njëjtin qëllim

43 të shëruar dhe vetëm 4 raste të reja me koronavirus në Kosovë

43 të shëruar dhe vetëm 4 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Kalon 30,000 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Britani të Madhe

Kalon 30,000 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Britani të Madhe

KSHZ-ja: Kërkojm proces të plotë zgjedhor

KSHZ-ja: Kërkojm proces të plotë zgjedhor

Nga Italia, numri i përditshëm i vdekjeve nga koronavirusi rritet përsëri

Nga Italia, numri i përditshëm i vdekjeve nga koronavirusi rritet përsëri

Ka pasivizuar edhe Kuvendin e Kosovës shkarkimi i Qeverisë

Ka pasivizuar edhe Kuvendin e Kosovës shkarkimi i Qeverisë

Kryetari LDK’së m Mustafa ka theksuar se dialogu Kosovë – Serbi do të jetë në fokus, që synon të ketë njohjen reciproke

Kryetari LDK’së m Mustafa ka theksuar se dialogu Kosovë – Serbi do të jetë në fokus, që synon të ketë njohjen reciproke

Veseli takon gastronomët: Kuvendi ta miratojë pakon e PDK-së për t’i ndihmuar punëtorët e këtij sektori

Veseli takon gastronomët: Kuvendi ta miratojë pakon e PDK-së për t’i ndihmuar punëtorët e këtij sektori

Valmir Elezi nga KQZ: Kurdo që kërkohet jemi të gatshëm që të organizojmë zgjedhje

Valmir Elezi nga KQZ: Kurdo që kërkohet jemi të gatshëm që të organizojmë zgjedhje

Presidenti: Ishte njëri prej luftëtarëve më të hershëm të UÇK-së, Luan Haradinaj

Presidenti: Ishte njëri prej luftëtarëve më të hershëm të UÇK-së, Luan Haradinaj

Merkel: Është mbrapa nesh faza e parë e pandemisë

Merkel: Është mbrapa nesh faza e parë e pandemisë

Kurti dhe Osmani homazhe tek shtatorja e Fehmi Aganit

Kurti dhe Osmani homazhe tek shtatorja e Fehmi Aganit

Sipas Albin Kurti, përdorimi i termit ndryshim i kufijve si zëvëndësim për ndarjen e Kosovës është i papranueshëm

Sipas Albin Kurti, përdorimi i termit ndryshim i kufijve si zëvëndësim për ndarjen e Kosovës është i papranueshëm

Projekti për menaxhimin dhe kontrolli i qenve endacakë në Kosovë, ka nisur

Projekti për menaxhimin dhe kontrolli i qenve endacakë në Kosovë, ka nisur