Ylli i YouTube dënohet me 10 vite burg

07.05.2019 18:23
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ylli i YouTube dënohet me 10 vite burg

Një ish yll i YouTube është dënuar me 10 vite burg në SHBA pasi u shpall fajtor sepse kishte pranuar imazhe të pahijshme të fëmijëve.

Austin Jones pranoi se kishte inkurajuar gjashtë vajza nën moshë ti dërgonin video seksualisht eksplicite në shenjë prove se ishin fansat më të mëdhenj të tij.

Jones kishte ndërtuar një profil mbi këngë pop të famshme. 26 vjeçari numëron 500,000 abonentë në YouTube dhe 225,000 në Twitter. Të dy llogaritë janë fshirë tashmë.

YouTube bllokoi kanalin e Jones nga reklamimi pas arrestimit në 2017-ën por u kritikua sepse kishte reaguar ngadalë për të fshirë përmbajtjet e tij plotësisht.

Jones jetonte në Illinois dhe kishte pranuar se ka përdorur Facebook për të nxitur vajza ti dërgonin foto dhe video të pahijshme.

Ai u kishte thënë viktimave se videot ishin pjesë e një mundësie të artë modelimi dhe se do të ndihmonte në rritjen e popullaritetit të llogarive të tyre Instagram. /PCWorld Albanian

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Personat që kanë probleme me veshka, të mos e hanë këtë frut

Personat që kanë probleme me veshka, të mos e hanë këtë frut

Çfarë po ndodh tek Juventus? Sarri zëvendëson Ronaldon në minutën e 55, reagimi i portugezit…

Çfarë po ndodh tek Juventus? Sarri zëvendëson Ronaldon në minutën e 55, reagimi i portugezit…

Si të shpëtoni nga aroma e pakëndshme e këpucëve

Si të shpëtoni nga aroma e pakëndshme e këpucëve

Liverpool mposht City – shpejton drejt titullit (VIDEO)

Liverpool mposht City – shpejton drejt titullit (VIDEO)

Tottenhami veç barazim me Sheffieldin

Tottenhami veç barazim me Sheffieldin

Jepet premiera e filmit “Ford vs. Ferrari”, yjet paraqiten me vetura sportive (VIDEO)

Jepet premiera e filmit “Ford vs. Ferrari”, yjet paraqiten me vetura sportive (VIDEO)

Hamburger me krimba, punonjësit: Janë më të shijshëm se mishi i viçit

Hamburger me krimba, punonjësit: Janë më të shijshëm se mishi i viçit

Leonora Jakupi po sjellë  befasi për festat e fundvitit

Leonora Jakupi po sjellë befasi për festat e fundvitit

Loredana: E lumtur që jam artistja më e mirë zvicerane edhe pse ata nuk më pëlqejnë

Loredana: E lumtur që jam artistja më e mirë zvicerane edhe pse ata nuk më pëlqejnë

Momenti kur mjekët ia kthejnë këmbën në vend Andre Gomes

Momenti kur mjekët ia kthejnë këmbën në vend Andre Gomes

Gomes thyen këmbën gjatë ndeshjes – kjo është gjendja e tij (VIDEO)

Gomes thyen këmbën gjatë ndeshjes – kjo është gjendja e tij (VIDEO)

Me këtë fanellë Dardanët do të dalin përballë Anglisë

Me këtë fanellë Dardanët do të dalin përballë Anglisë

Rivaliteti në Serie A mes Juventus dhe Inter

Rivaliteti në Serie A mes Juventus dhe Inter

VIDEO/ Këngëtari serb publikon këngën për miqësinë me shqiptarët: Jemi si një familje dhe kjo dihet

VIDEO/ Këngëtari serb publikon këngën për miqësinë me shqiptarët: Jemi si një familje dhe kjo dihet

Ronela Hajati shfaqet me ndryshim të ri

Ronela Hajati shfaqet me ndryshim të ri

Grimeri shqiptar shndërrohet në femër për Halloween

Grimeri shqiptar shndërrohet në femër për Halloween