Xiaomi prezanton atletet inteligjente

16.04.2018 10:59
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Xiaomi prezanton atletet inteligjente

Atletet quhen Amazfit Antelope Light Sport dhe kushtojnë vetëm 25€. Masin hapat tuaja dhe shumë statistika të tjera. Për momentin janë të disponueshme vetëm në Kinë. Janë të pajisura me sensorë të integruar.

Xiaomi njihet në botë si një nga kompanitë që ofron raportin më të mirë cilësi-çmim. Megjithatë, nuk është limituar vetëm në prodhimin e telefonave, madje ka eksploruar industri të tjera siç është rasti i atleteve, por nga burime të ndryshme thuhet se është duke tentuar të blejë kompaninë e famshme GoPro.

Brendësia e atleteve është e përbërë nga elementë të cilët eliminojnë problemet e takimit të shputës së këmbës me tokën.

Atletet janë ergonomike dhe të prodhuara në atë mënyrë që tu përshtaten çdo lloj terreni. Brenda atleteve ndodhet një chip Mija Smart core 2 i ndërtuar për të gjurmuar hapat, distancat dhe kaloritë e harxhuara. Për momentin janë të disponueshme vetëm në Kinë. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rona Nishliu duket krejt tjetër me stilin e ri të flokëve

Rona Nishliu duket krejt tjetër me stilin e ri të flokëve

Dueli Botërorit, dita e 23-të

Dueli Botërorit, dita e 23-të

Për rritje të koncentrimit përdorni këto ushqime

Për rritje të koncentrimit përdorni këto ushqime

Silva zihet me burrin para se të shkonte tek emisioni 'Rudina', kjo është arsyeja

Silva zihet me burrin para se të shkonte tek emisioni 'Rudina', kjo është arsyeja

Atletico nënshkruan me Kalinicin

Atletico nënshkruan me Kalinicin

Blockchain technology ligjëratë në Cyber Security & Privacy ANV 18

Blockchain technology ligjëratë në Cyber Security & Privacy ANV 18

Temperaturat e larta në Britani të Madhe, shkrihet asfalti – kamioni ngec në mes të rrugës (Foto)

Temperaturat e larta në Britani të Madhe, shkrihet asfalti – kamioni ngec në mes të rrugës (Foto)

Meghan Markle edhe një herë i la të gjithë pa fjalë

Meghan Markle edhe një herë i la të gjithë pa fjalë

Klopp: Liverpooli po punon në transferimet e reja

Klopp: Liverpooli po punon në transferimet e reja

Doktoreshë Valbona Gashi flet për alergjitë e stinës së verës (Video)

Doktoreshë Valbona Gashi flet për alergjitë e stinës së verës (Video)

Brazili fiton duelin e parë kundër Belgjikës

Brazili fiton duelin e parë kundër Belgjikës

Apple publikon statistika të App Store

Apple publikon statistika të App Store

Lautaros i pëlqen presioni te Interi

Lautaros i pëlqen presioni te Interi

Dy 'bishat' e Noizyt mike apo rivale, shikoni çfarë i komentojnë njëra-tjetrës

Dy 'bishat' e Noizyt mike apo rivale, shikoni çfarë i komentojnë njëra-tjetrës

Bylbyl Sokoli e mbron portierin Muslera që gaboi te goli i dytë ndaj Francës

Bylbyl Sokoli e mbron portierin Muslera që gaboi te goli i dytë ndaj Francës

Goditet nga vetëtima, bie prej malit dhe mbijeton – shpëtimi tij kryhet në mot shumë të vështirë (Foto)

Goditet nga vetëtima, bie prej malit dhe mbijeton – shpëtimi tij kryhet në mot shumë të vështirë (Foto)