Xhudistja Distria Krasniqi e artë në Mastersin e Kinës

12.12.2019 11:46
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Xhudistja Distria Krasniqi e artë në Mastersin e Kinës

Distria Krasniqi e ka mposhtur mongolezen Narantsetseg Ganbaatar me ippon për të fituar medaljen e artë në Mastersin e xhudos, që po mbahet në Qingdao të Kinës.

Pejania arriti të fitojë të artën në kategorinë deri në 48 kilogramë, duke shënuar katër fitore më mastersin që morën pjesë 32 garuesit më të mirë në kategori.

Medalistja e bronztë e botës e mbylli këtë vit me medaljen e artë dhe me plot 1800 pikë të fituara për normën Olimpike ‘Tokio 2020’.

Xhudistja jonë e kaloi rrethin e parë pa luftë, ndërsa më pas mposhti Katharina Menz të Gjermanisë, në çerekfinale mundi Orgintsetseg Galbadrakh të Kazakistanit dhe në gjysmëfinale e kaloi pengesën Urantsetseg Munkhbat nga Mongolia.

Sot garoi edhe xhudistja tjetër, Nora Gjakova në kategorinë deri në 57 kilogramë, por që kampionia dhe nën-kampionia e Evropës u ndalë në luftën e parë nga Jisu Kim e Koresë së Jugut.

Nesër (e premte) garon Akil Gjakova në kategorinë deri në 73 kilogramë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mimoza Kusari thotë se Isa Mustafa dhe Avdullah Hoti shtypin mendimin ndryshe brenda LDK’së

Mimoza Kusari thotë se Isa Mustafa dhe Avdullah Hoti shtypin mendimin ndryshe brenda LDK’së

Mustafa: Kurti dhe Osmani e kanë ditur që në ShBA nuk do të ketë ndarje

Mustafa: Kurti dhe Osmani e kanë ditur që në ShBA nuk do të ketë ndarje

​Tahiri: Parlamenti Evropian konfirmoi mbështetjen për liberalizimin e vizave

​Tahiri: Parlamenti Evropian konfirmoi mbështetjen për liberalizimin e vizave

Vetëvendosje: Krimi e korrupsioni problematikat kryesore të Kosovës, Qeveria Kurti do t’i luftojë ato

Vetëvendosje: Krimi e korrupsioni problematikat kryesore të Kosovës, Qeveria Kurti do t’i luftojë ato

Raka flet për fillimin e mësimit: Rreziku i infektimit nëpër shkolla ekziston

Raka flet për fillimin e mësimit: Rreziku i infektimit nëpër shkolla ekziston

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

Hyseni i kërkon ambasadorit Rohde mbështetjen e mëtejme gjermane për dialogun

Hyseni i kërkon ambasadorit Rohde mbështetjen e mëtejme gjermane për dialogun

Palmer: SHBA-ja është e kënaqur me dialogun Kosovë-Serbi

Palmer: SHBA-ja është e kënaqur me dialogun Kosovë-Serbi

​Osmani: Kuvendi ka kryer shumicën e punëve, Qeveria nuk solli ligje

​Osmani: Kuvendi ka kryer shumicën e punëve, Qeveria nuk solli ligje

Nesër protestohet në QKUK dhe spitalet tjera të Kosovës

Nesër protestohet në QKUK dhe spitalet tjera të Kosovës

Demokracia Studentore kërkon që studentët të lirohen nga pagesat

Demokracia Studentore kërkon që studentët të lirohen nga pagesat

Haxhiu: Disa prindër do ta kenë të pamundur sigurimin e maskave për fëmijët, Qeveria sërish nuk mendon për nxënësit

Haxhiu: Disa prindër do ta kenë të pamundur sigurimin e maskave për fëmijët, Qeveria sërish nuk mendon për nxënësit

​OAK kërkon nga ATK lehtësim për bizneset në kohë pandemie

​OAK kërkon nga ATK lehtësim për bizneset në kohë pandemie

Vdes pacientja në QKUK, familjarët ankohen për trajtim të pandërgjegjshëm mjekësor

Vdes pacientja në QKUK, familjarët ankohen për trajtim të pandërgjegjshëm mjekësor

DASH: Shqipëria vend i vështirë për të bërë biznes

DASH: Shqipëria vend i vështirë për të bërë biznes

Seancë e re për rastin “Monstra”

Seancë e re për rastin “Monstra”