Xherdan kapiteni

09.03.2015 10:58
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Xherdan kapiteni

Xherdan Shaqiri mund të bëhet shumë shpejt kapiten i Përfaqësueses së Zvicrës. Përzgjedhësi Vladimir Petkovic ka folur për herë të parë në vitin 2015 për ekipin helvetik, duke bërë të ditur se Gokhan Inler mund ta humbë shiritin e kapitenit, pasi nuk po luan rregullisht në Napoli, ndërkohë që ia hapi dyert mesfushorit kosovar, që ta marrë shiritin, një përgjegjësi e madhe kjo. Ish-trajnerin e Lazios e gëzon fakti se Shaqiri po luan rregullisht tek Interi, duke e përgëzuar atë për zgjedhjen që e bëri që të largohej nga Bayern Munichu, ku kishte përfunduar në bankinë, përcjell Zëri.

“Është e qartë se Inler ia ka hapur dyert Shaqirit. Së fundmi, Inler e ka situatën e njëjtë të cilën e kishte Shaqiri në Bavari. Shaqiri tash po luan në një ekip të mirë, pasi ai e donte një ekip të mirë. Ai po luan rregullisht, gjë e cila nuk ndodhte në Bayern. Por, aty ka rotacione dhe ndonjëherë ai përfundon në bankinë. Kjo është normale”, deklaroi Petkovic për magazinën zvicerane. “Blick.ch”. Sipas këtij të fundit, 75-80 për qind e ekipit aktual të Zvicrës, mund të luajë së bashku edhe për 10 vjet.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Chelsea gati të bëjë çmendurinë për Sanchon

Chelsea gati të bëjë çmendurinë për Sanchon

Komiteti Olimpik: Agim Ademi, ta vazhdojë mandatin deri në vitin 2022

Komiteti Olimpik: Agim Ademi, ta vazhdojë mandatin deri në vitin 2022

Zyrtare: UEFA lejon të përdoret VAR-i në ndeshjën Kosova – Maqedonia e Veriut

Zyrtare: UEFA lejon të përdoret VAR-i në ndeshjën Kosova – Maqedonia e Veriut

Messi: Pensionimi po afron

Messi: Pensionimi po afron

Messi me një deklaratë që nuk do të dëshironin ta dëgjojnë tifozët e futbollit: Pensionimi po afron

Messi me një deklaratë që nuk do të dëshironin ta dëgjojnë tifozët e futbollit: Pensionimi po afron

Leksion Messit dhe Ronaldos

Leksion Messit dhe Ronaldos

Me baner thumbues tifozët e Atletico Madridit ndaj Griezmannit

Me baner thumbues tifozët e Atletico Madridit ndaj Griezmannit

Messi ia siguron fitoren Barçës me një gol në minutën e 86-të, rrëmben kreun në La Liga

Messi ia siguron fitoren Barçës me një gol në minutën e 86-të, rrëmben kreun në La Liga

Rashica ka shënuar gol shumë të bukur, ia siguron fitoren Werderit

Rashica ka shënuar gol shumë të bukur, ia siguron fitoren Werderit

Pas shortit për grupe Euro 2020, dardanët nëse arrin kualifikimin do të jenë pjesë e këtij grupi

Pas shortit për grupe Euro 2020, dardanët nëse arrin kualifikimin do të jenë pjesë e këtij grupi

I befason të gjithë Muriqi, pas lëndimit kthehet dhe grumbullohet për ndeshjen e fundjavës

I befason të gjithë Muriqi, pas lëndimit kthehet dhe grumbullohet për ndeshjen e fundjavës

Interi i përgjigjet Juves nga Torino, mposht pastër skuadrën “Granata”

Interi i përgjigjet Juves nga Torino, mposht pastër skuadrën “Granata”

Haaland vendos rekord dhe sfidon më të mirët e Europës

Haaland vendos rekord dhe sfidon më të mirët e Europës

Joshua “zbarkon” në tokën arabe, i gatshëm për hakmarrje ndaj Ruiz

Joshua “zbarkon” në tokën arabe, i gatshëm për hakmarrje ndaj Ruiz

Tre mijë bileta për “Dardanët” për sfidën ndaj Maqedonisë Veriore, luhet në Shkup

Tre mijë bileta për “Dardanët” për sfidën ndaj Maqedonisë Veriore, luhet në Shkup

10 trajnerët më të paguar, Mourinho është i pesti

10 trajnerët më të paguar, Mourinho është i pesti