Xhaka refuzon të përgjigjet nëse do të festojë me shqiponjë ndaj Suedisë

03.07.2018 06:20
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Xhaka refuzon të përgjigjet nëse do të festojë me shqiponjë ndaj Suedisë

Të martën do të zhvillohet dueli i 1/8 së finales në Kampionatin Botëror, ku do të përballen Suedia dhe Zvicra.

Mesfushori shqiptar nuk ka dashur të përgjigjet nëse do të festonte me shqiponjë po të shënonte sërish, shkruan albinfo.ch.

Para takimit, nuk kanë munguar provokimet. Mbrojtësi suedez Lustig tha se dëshironte që Granit Xhaka të largohej nga fusha me karton të kuq, ndërsa nuk vonoi dhe përgjigja e mesfushorit nga Kosova.

“Nuk është ndeshja ime e parë dhe provokimet janë të zakonshme në duele si këto. Kam mësuar nga gabimet e së kaluarës”, është shprehur Xhaka.

Granit Xhaka dhe festa e tij me shqiponjë (Getty Images)

Në konferencën për media, Xhaka është pyetur nëse do të festonte sërish me shqiponjë në rast të një goli eventual, por mesfushori i Arsenalit dribloi gjithçka.

Federata e Futbollit të Zvicrës nëpërmjet një përfaqësuesi të saj ndërhyri më pas në konferencën e shtypit duke thënë se do të lejoheshin vetëm pyetje në lidhje me ndeshjen.

Futbollisti shqiptar është pyetur edhe për penalltinë e humbur në Evropianin e kaluar ndaj Polonisë.

“Mund të fle normalisht edhe duke menduar këtë. Do të synojmë të mbyllim ndeshjen brenda 90 minutave por nëse çështja e kualifikimit do të vendoset me 11-metërsha, do jem nga të parët që do të marr përgjegjësinë, gjithmonë nëse ma lejon trajneri”, u shpreh futbollisti shqiptar.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Xhaka refuzon të përgjigjet nëse do të festojë me shqiponjë ndaj Suedisë

Xhaka refuzon të përgjigjet nëse do të festojë me shqiponjë ndaj Suedisë

Lidhja e Tunës dhe Patrisit është: seks dhe fitnes

Lidhja e Tunës dhe Patrisit është: seks dhe fitnes

OnePlus 6 vjen në ngjyrë të kuqe

OnePlus 6 vjen në ngjyrë të kuqe

Elvana Gjata dhe Ledri Vula publikojnë 'Mike'

Elvana Gjata dhe Ledri Vula publikojnë 'Mike'

Momenti kur polici amerikan futet me urgjencë në veturë kur rrufeja godet tokën (Video)

Momenti kur polici amerikan futet me urgjencë në veturë kur rrufeja godet tokën (Video)

Pas një mungese të gjatë, Elvis Pupa rikthehet ashtu siç nuk e kishit menduar

Pas një mungese të gjatë, Elvis Pupa rikthehet ashtu siç nuk e kishit menduar

Chelsea dhe Roma në garë për shërbimet e Schmeichelit

Chelsea dhe Roma në garë për shërbimet e Schmeichelit

Dhimbja e veshëve: Si ta shmangni zhurmën në avion

Dhimbja e veshëve: Si ta shmangni zhurmën në avion

Google investon 22 milion dollarë në sistemin operativ të telefonëve të thjeshtë Nokia

Google investon 22 milion dollarë në sistemin operativ të telefonëve të thjeshtë Nokia

Ish-banori i “Big Brother” bëhet baba për herë të parë, zbulon emrin e vajzës

Ish-banori i “Big Brother” bëhet baba për herë të parë, zbulon emrin e vajzës

Munishi: Belgjika nuk do të guxojë më të luajë ndeshje sikurse kjo me Japoninë

Munishi: Belgjika nuk do të guxojë më të luajë ndeshje sikurse kjo me Japoninë

Imazhet që shënuan javën në botë (Foto)

Imazhet që shënuan javën në botë (Foto)

Po TI, cila vajzë je në shoqërinë tënde?

Po TI, cila vajzë je në shoqërinë tënde?

Spanja nuk i beson Hierros, zbulohen tre alternativat që mund ta zëvendësojnë spanjollin

Spanja nuk i beson Hierros, zbulohen tre alternativat që mund ta zëvendësojnë spanjollin

Dieta me një vakt të vetëm në ditë, a funksion

Dieta me një vakt të vetëm në ditë, a funksion

WhatsApp ka një opsion të ri që mund të shmangë bisedat e bezdisshme në grup

WhatsApp ka një opsion të ri që mund të shmangë bisedat e bezdisshme në grup