Xhaka kushton 30 milionë €!

20.03.2015 13:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Xhaka kushton 30 milionë €!

Granit Xhaka është bërë futbollist shumë i mirë. Meqenëse shumë klube evropiane kanë shprehur interesim për t’i siguruar shërbimet e tij, Borussia Moenchengladbach, e ka quar në qiell çmimin e kartonit të tij..

Reprezentuesi i Zvicrës ka nënshkruar kontratë të re me klubin gjerman, deri në viti 2019. Sipas klauzolës që e ka vendosur klubi nga Bundesliga, ylli kosovar do të mund të kalojë a ndonjë skuadër evropiane, vetëm nëse ai klub paguan dëmshpërblim prej 25 deri në 30 milionë euro.

Këtë e ka zbuluar gazeta e famshme gjermane, “Bild”, sipas së cilës Bayern Munich mund ta përballojë këtë shumë për ta blerë futbollistin prishtinas, i cili tashmë është bërë më i shtrenjti ndër shqiptarë. “Sigurisht, Bayerni është klub i madh dhe superior për mua, por aktualisht jam i përqendruar vetëm në Borussia Moenchengladbach”, ka thënë Xhaka. /Zëri

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


​De Bruyne: Fare nuk më intereson për Messin

​De Bruyne: Fare nuk më intereson për Messin

​Arsenali e nis me fitore bindëse sezonin e ri

​Arsenali e nis me fitore bindëse sezonin e ri

​Barcelona presion Suarezit për t’u larguar nga “Camp Nou”

​Barcelona presion Suarezit për t’u larguar nga “Camp Nou”

Jo vetëm Thiago, Liverpooli e do edhe talentin e Dortmundit

Jo vetëm Thiago, Liverpooli e do edhe talentin e Dortmundit

Aubameynag- Arsenal, vjen lajmi më i ri

Aubameynag- Arsenal, vjen lajmi më i ri

Zidane ka marr një vendim të rëndësishëm për Real Madridin

Zidane ka marr një vendim të rëndësishëm për Real Madridin

Taulant Xhaka vendos për të ardhmen e tij

Taulant Xhaka vendos për të ardhmen e tij

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Kosova U21 pëson debakël në “Fadil Vokrri”

Kosova U21 pëson debakël në “Fadil Vokrri”

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”

Barazon Kosova

Barazon Kosova

Thaçi: Besoj fuqishëm në talentin dhe suksesin e kampionëve tanë

Thaçi: Besoj fuqishëm në talentin dhe suksesin e kampionëve tanë

Kosova sulmon, Moldavia shënon

Kosova sulmon, Moldavia shënon

“Miku i mirë në ditë të vështira”, pamjet e para të Messit duke luajtur me Suarezin

“Miku i mirë në ditë të vështira”, pamjet e para të Messit duke luajtur me Suarezin