Xavi kthehet në stërvitje pas shërimit nga koronavirusi

30.07.2020 09:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Xavi kthehet në stërvitje pas shërimit nga koronavirusi

Trajnerit të Al-Sadd, Xavi Hernandez, iu dha drita e gjelbër për t’iu bashkuar skuadrës së tij në stërvitje të mërkurën, pasi ai ishte infektuar me koronavirus. Lajmin për kthimin e Xavit e ka konfirmuar klubi nga Katari.

Ish-mesfushori legjendar i Barcelonës, Xavi, e zbuloi të shtunën se ai do të kishe të pamundur ta drejtonte ekipin e Al Sadd në përballjen e Stars League kundër Al-Khor, pasi ishte infektuar me koronavirus, transmeton Gazeta Express.

“Sot unë do ta kem të pamundur ta shoqëroj skuadrën time drejt rinisjes zyrtare të garës. Vendin tim do ta zë David Prats, trajner i rezervave”, shkroi Xavi në llogarinë e tij.

“Para disa ditëve, unë dola pozitiv në testin për Covid-19. Për fat të mirë, unë ndihem mirë, por jam duke e ndjekur protokollin dhe po qëndroj i izoluar deri kur të jam shëruar”.

E pas rreth 14 ditëve i infektuar me Covid-19, tani klubi ka bërë të ditur se Xavi u stërvit me skuadrën gjatë ditës së mërkurë.

“Të mërkurën u kthye trajneri Xavi Hernandez, pas shërimit nga infektimi me koronavirus, ndaj së cilës ishte i ekspozuar për rreth 14 ditë”, shkruhet në njoftimin e klubit”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Xavi kthehet në stërvitje pas shërimit nga koronavirusi

Xavi kthehet në stërvitje pas shërimit nga koronavirusi

Dita Botërore e Miqësisë

Dita Botërore e Miqësisë

Dallku: Tejet i lumtur me këtë trofe, jemi të motivuar për sukses në Evropë

Dallku: Tejet i lumtur me këtë trofe, jemi të motivuar për sukses në Evropë

S’ka pushim për Ronaldon, udhëton me skuadrën e Juventusit

S’ka pushim për Ronaldon, udhëton me skuadrën e Juventusit

Bunjaku: Liga Kosovë-Shqipëri në favor të basketbollistëve të rinj

Bunjaku: Liga Kosovë-Shqipëri në favor të basketbollistëve të rinj

Dita kur ndryshoi bota e Dianës

Dita kur ndryshoi bota e Dianës

Goditje e rëndë për Arsenalin, Shkodran Mustafi mungon deri në tetor

Goditje e rëndë për Arsenalin, Shkodran Mustafi mungon deri në tetor

IHMK: Moti për dy ditët e ardhshme

IHMK: Moti për dy ditët e ardhshme

Dembele më në fund rikthehet në stërvitje me Barcelonën

Dembele më në fund rikthehet në stërvitje me Barcelonën

Dy klube angleze garojnë për transferimin e Muriqit

Dy klube angleze garojnë për transferimin e Muriqit

“Arsenali ka qenë në rënie të lirë që gjashtë vjet”

“Arsenali ka qenë në rënie të lirë që gjashtë vjet”

Profesionet që mund t’i ushtroni me diplomë në komunikim masiv

Profesionet që mund t’i ushtroni me diplomë në komunikim masiv

Koronavirusi merr jetën e ish futbollistit të KF Ballkanit

Koronavirusi merr jetën e ish futbollistit të KF Ballkanit

5 gjëra që liderët mund t’i bëjnë për ta promovuar transparencën në punë

5 gjëra që liderët mund t’i bëjnë për ta promovuar transparencën në punë

Ronaldo arrin rekordin historik, askush nuk ia kishte dal që nga sezoni 1933/34

Ronaldo arrin rekordin historik, askush nuk ia kishte dal që nga sezoni 1933/34

Ramos dhe Pilar Rubio sjellin në jetë fëmijën e katërt

Ramos dhe Pilar Rubio sjellin në jetë fëmijën e katërt