Windows 10 nuk do të instalohet në kompjuterët që kanë në përdorim USB apo karta SD

26.04.2019 14:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Windows 10 nuk do të instalohet në kompjuterët që kanë në përdorim USB apo karta SD

Mcrosoft filloi të njoftonte përdoruesit e sistemit operativ se Përditësimi i Majt të Windows 10-ës nuk do të instalohet në kompjuterët që kanë në funksion çelësa USB ose karta SD.

Arsyeja sipas kompanisë është se gjatë instalimit të Windows 10-ës mund të ndodhë instalim i driverave të gabuar dhe të ndikojë jo vetëm tek pajisjet e jashtme por edhe ato të brendshme.

Që të mund të instalojnë përditësimin përdoruesit duhet të heqin USB dhe kartat SD dhe të restartojnë kompjuterin.

Sipas ZDNet vetëm përdoruesit e Windows 10 v1803 lançuar në Prill 2018 dhe v1809 lançuar në Tetor do të kenë probleme.

Përdoruesit me versione më të vjetra të sistemit operativ mund të instalojnë përditësimin e Majit pa asnjë pengesë pavarësisht nëse kanë në punë USB apo karta SD.

Lajmi vjen pak kohë pasi Microsoft vrau një prej funksioneve më të premtuara, atë të Seteve. Lajmi i mirë është se tashmë mund të vendosni vetë kur do të instalohet përditësimi. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë