Wilder konfirmon se e ka pranuar ofertën e Joshuas, ndërsa tregon se i ka ofruar 50 milionë euro që meçi të zhvillohet në SHBA

13.06.2018 03:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Wilder konfirmon se e ka pranuar ofertën e Joshuas, ndërsa tregon se i ka ofruar 50 milionë euro që meçi të zhvillohet në SHBA

Tashmë është raportuar se dy kampionët e botës në kategorinë e peshave të rënda në boks, Anthony Joshua dhe Deontay Wilder, kanë arritur marrëveshje për meçin e shumëpritur.

Boksieri britanik i posedon rripat IBF, WBO dhe WBA, kurse ai amerikan është kampion në kategorinë WBC.

Deontay Wilder (Foto: Getty Images)

Menaxheri i Wilder, Shelley Finkel, ka thënë se është arritur marrëveshja që meçi të zhvillohet në shtator ose në tetor në Britani të Madhe.

Ai iu është referuar fjalëve të Eddie Hearn, si edhe të konfirmimit nga Wilder. Ky i fundit madje i ka shkruar vet Joshuas duke i thënë se e pranon ofertën, ndërkohë që përmes një postimi të ri ia ka bërë me dije se oferta e tij që meçi të zhvillohet në SHBA, akoma qëndron.

“Lajm i madh për të gjithë tifozët e Anthony Joshuas… Oferta ime prej 50 milionë dollarësh që të përballet me mua në SHBA, është akoma në dispozicion”.

Anthony Joshua (Foto: Getty Images)

“Sot (e martë) madje unë e pranova ofertë e tyre që të ndeshem me Joshuan në Mbretërinë e Bashkuar.

“Nëse e preferon meçin në Mbretërinë e bashkuar, topi është në fushën e tyre. Zgjedhja u takon atyre”, ka shkruar Wilder në një postim në Twitter, të cilin e ka shoqëruar me një video.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Elvana Gjata publikon foton seksi, e ëma e Oriola Marashit ka diçka për t'i thënë

Elvana Gjata publikon foton seksi, e ëma e Oriola Marashit ka diçka për t'i thënë

Ariu mbyllet në veturë dhe bllokon dyert, nevojitet të thyhet xhami për t’ia mundësuar daljen (Video)

Ariu mbyllet në veturë dhe bllokon dyert, nevojitet të thyhet xhami për t’ia mundësuar daljen (Video)

Maradona ndez gjithë argjentinasit, puth fanellën e Messit dhe lutet për fitore

Maradona ndez gjithë argjentinasit, puth fanellën e Messit dhe lutet për fitore

Kështu u flladitën këto 20 bukuroshe përvëluese në ditën e parë të verës

Kështu u flladitën këto 20 bukuroshe përvëluese në ditën e parë të verës

Këta janë artistët që do të performojnë në të njëjtën skenë me Dua Lipën

Këta janë artistët që do të performojnë në të njëjtën skenë me Dua Lipën

Erëza shëruese të cilat çdo gjelle ia përmirëson shijen: Pesë mënyra se si ta përdorni shafranin!

Erëza shëruese të cilat çdo gjelle ia përmirëson shijen: Pesë mënyra se si ta përdorni shafranin!

Martohet aktorja shqiptare, shikoni si duket me fustan nusëri

Martohet aktorja shqiptare, shikoni si duket me fustan nusëri

Ndajnë drejtësinë në ndeshjet e Kampionatit Botëror, zbulohet shuma që gjyqtarët marrin në Rusia 2018

Ndajnë drejtësinë në ndeshjet e Kampionatit Botëror, zbulohet shuma që gjyqtarët marrin në Rusia 2018

Familja pesënatëshe heq dorë nga jeta urbane për të jetuar në rulotë (Foto)

Familja pesënatëshe heq dorë nga jeta urbane për të jetuar në rulotë (Foto)

George Clooney dhe Amal janë solidarizuar me imigrantët duke dhuruar 10 milion dollarë

George Clooney dhe Amal janë solidarizuar me imigrantët duke dhuruar 10 milion dollarë

Tre lojtarët që kanë arritur shpejtësinë më të madhe në Kupën e Botës, Ronaldo “me krahë” i prinë listës

Tre lojtarët që kanë arritur shpejtësinë më të madhe në Kupën e Botës, Ronaldo “me krahë” i prinë listës

I la këto dy ushqime që krejt kosovarët i hanë, i humbi 5 kilogram brenda 9 muajve

I la këto dy ushqime që krejt kosovarët i hanë, i humbi 5 kilogram brenda 9 muajve

Armina ekspozon gjoksin, ja si duket me bikini! (Foto)

Armina ekspozon gjoksin, ja si duket me bikini! (Foto)

Takohen Juventus dhe PSG, bisedime për tre lojtarë

Takohen Juventus dhe PSG, bisedime për tre lojtarë

Bashkëshortja e aktorit të njohur zbulon pasionet e fshehta!

Bashkëshortja e aktorit të njohur zbulon pasionet e fshehta!

Formacionet zyrtare: Danimarka – Australia

Formacionet zyrtare: Danimarka – Australia