WhatsApp do të ndalojë së funksionuari për këta përdorues

11.05.2019 01:24
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
WhatsApp do të ndalojë së funksionuari për këta përdorues

WhatsApp lajmëroi ditën e sotme se së shpejti do të tërheqë mbështetjen për të gjithë smartfonët që kanë sistemin operativ Windows.

Aplikacioni nuk do të funksionojë më nga Dhjetor i 2019-ës tek këto telefonë. Duke qenë se nuk do të vijojmë me zhvillimin në këto platforma, disa funksione mund të ndalojnë të punuari tha WhatsApp.

Sistemi operativ Windows Phone u lançua në Tetor të 2010-ës por në Janar të 2019-ës vetë Microsoft tha se nuk do të mbështesë duke këshilluar përdoruesit të blejnë telefonë iOS dhe Android.

Kjo do të thotë se WhatsApp nuk do të mbështesë më aplikacionin po atë ditë që Microsoft do të heqë dorë prej tij.

Windows Phone asnjëherë nuk shënoi sukses përballë rivalëve dhe nuk ngjalli interesin e nevojshëm tek zhvilluesit e aplikacioneve.

Megjithatë mund të jenë mijëra ose qindra mijëra përdorues që shfrytëzojnë WhatsApp nga një pajisje Windows.

WhatsApp gjithashtu do të tërheqë mbështetjen për versione 2.3.7 të WhatsApp nga 1 Shkurti i 2020-ës dhe për iOS 7. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


WhatsApp do të ndalojë së funksionuari për këta përdorues

WhatsApp do të ndalojë së funksionuari për këta përdorues

Qendra Laboratorike ICTSlab organizon për fëmijët 7-14 vjeç ICT Summer Bootcamp

Qendra Laboratorike ICTSlab organizon për fëmijët 7-14 vjeç ICT Summer Bootcamp

India i bashkohet BE-së duke hetuar “monopolin” Google

India i bashkohet BE-së duke hetuar “monopolin” Google

Përdorimi i teknologjisë në parashikimin e përmbytjeve

Përdorimi i teknologjisë në parashikimin e përmbytjeve

Vendet e G7 do të simulojnë një sulm kibernetik

Vendet e G7 do të simulojnë një sulm kibernetik

Përdoruesi i Airbnb tmerrohet pasi gjen një kamër në routerin e një apartamenti

Përdoruesi i Airbnb tmerrohet pasi gjen një kamër në routerin e një apartamenti

Fitbit lançon një rrip fitnesi për fëmijët

Fitbit lançon një rrip fitnesi për fëmijët

Me versionin e fundit të Windows 10-ës Microsoft një hap më pranë eliminimit të fjalëkalimeve

Me versionin e fundit të Windows 10-ës Microsoft një hap më pranë eliminimit të fjalëkalimeve

Busulla.com: Intervistë me Shërbimin Publik të Vitit në Kosovë në edicionin e 7-të të ICT Awards

Busulla.com: Intervistë me Shërbimin Publik të Vitit në Kosovë në edicionin e 7-të të ICT Awards

Fiona Meqa: Intervistë me Yllin në Ngritje të edicionit të 7-të të ICT Awards

Fiona Meqa: Intervistë me Yllin në Ngritje të edicionit të 7-të të ICT Awards

Facebook zbut qëndrimin nga blockchain dhe kriptomonedhave

Facebook zbut qëndrimin nga blockchain dhe kriptomonedhave

ICTSlab pjesë e Institutit Python, një qendër laboratorike e certifikuar për trajnimet në gjuhën e programimit Python

ICTSlab pjesë e Institutit Python, një qendër laboratorike e certifikuar për trajnimet në gjuhën e programimit Python

Raiffeisen Bank në Shqipëri dhe Kosovë hapin raundin e dytë të programit “Sfida Elevator Lab”

Raiffeisen Bank në Shqipëri dhe Kosovë hapin raundin e dytë të programit “Sfida Elevator Lab”

“Qëndron po fitove Champions?” Pochettino “shtang” tifozët e Tottenhamit

“Qëndron po fitove Champions?” Pochettino “shtang” tifozët e Tottenhamit

Sensori i ri i Samsung i hap rrugë kamerave 64-megapiksel tek smartfonët

Sensori i ri i Samsung i hap rrugë kamerave 64-megapiksel tek smartfonët

Çfarë tha Mozzik në Aerportin e Baselit? Gazeta zvicerane jep detaje të reja për largimin e Loredanës

Çfarë tha Mozzik në Aerportin e Baselit? Gazeta zvicerane jep detaje të reja për largimin e Loredanës