WhatsApp Business mbërrin në iOS

21.03.2019 15:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
WhatsApp Business mbërrin në iOS

WhatsApp Business, një version ndaras i aplikacionit WhatsApp dizajnuar për bizneset që duan të komunikojnë me konsumatorin, është lançuar në iOS.

WABetaInfo ka zbuluar aplikacionin në versionin Meksikan të App Store dhe përdoruesit kanë raportuar se është i disponueshëm edhe në Francë e Brazil.

WhatsApp Business për herë të parë mbërriti në Android në Janar të vitit të kaluar. Aplikacioni është shumë i rëndësishëm për Facebook sepse është një prej mënyrave sesi do të monetizohet platforma.

Edhe pse bizneset mund të përgjigjen konsumatorëve falas, Facebook do ti tarifojë pas një periudhe. Vitin e kaluar ekzekutivi i WhatsApp tha se shërbimi do të fillonte gradualisht të tregon reklama në funksionin e historive “Status.”

Përveçse bizneset mund tu kthejnë përgjigje konsumatorëve në mënyrë të drejtpërdrejtë, WhatsApp Business ka funksione të tjera të cilat u dedikohen kompanive si mesazhet përshëndetëse, mesazhet automatike apo tregojnë informacione si oraret e hapjes dhe adresat.

Aplikacioni tashmë është i disponueshëm për një numër të kufizuar vendesh. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë