West është miliarder

25.04.2020 09:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
West është miliarder

Kanye West është bashkuar zyrtarisht në klubin e miliarderëve.

Një artikull i revistës “Forbes” i publikuar të premten, zbulon se si reperi së fundmi i dha dokumente revistës, duke u dhënë atyre një vështrim numerik autentik të pasurisë së tij, shkruan DailyMail.

Sidoqoftë, artikulli vëren se West ishte i pakënaqur me hulumtimet dhe gjetjet e tyre – duke deklaruar se ai beson se vlera e tij neto të jetë rreth 3.3 miliardë dollarë, dhe jo 1,26 miliardë dollarë, siç ata kanë vlerësuar.

“Nuk është një miliard”, pretendoi West të enjten mbrëma. “Tre. Është 3.3 miliardë dollarë pasi askush në Forbes nuk di të llogarisë”, tha ai.

West ndjek kunatën Kylie Jenner, 22 vjeçe, e cila u emërua nga “Forbes” si miliarderja më e re ‘e vetëshpallur’ për të dytin vit radhazi.

Reperi u tha se ishte i pakënaqur kur emri i tij u la jashtë listës së miliarderëve në fillim të këtij muaji.

Sipas raportit, ekipi i West ka dhënë deklarata që tregojnë se reperi ka 17 milionë dollarë para, 35 milion dollarë në aksione, 81 milion dollarë në ‘ndërtesa dhe ndërtime anekse’ dhe 21 milionë dollarë pasuri të paluajtshme.

Adidas Yeezy, bashkëpunimi i modës midis reperit dhe markës gjermane të veshjeve sportive, ka një vlerë të ardhurash prej rreth 1.3 miliardë dollarësh.

Kim Kardashian dhe Kanye West (Foto: Frazer Harrison/Getty Images/Guliver)

Artikulli sugjeron që West ka qenë i etur për të provuar statusin e tij financiar për ca kohë, duke vënë në dukje se ai më parë kishte pretenduar të ishte miliarder gjatë një paraqitjeje në Festivalin e Inovacionit të Fast Company 2019.

“Kur kontaktova Forbes, u tregova një faturë prej 890 milionë dollarësh dhe ata ende nuk më quajtën ‘miliarder’”, u tha babai i katër fëmijëve audiencës.

Kanye West (Foto: Robin Marchant/Getty Images/Guliver)

Zack O’Malley Greenburg i Revistës ”Forbes” zbulon në artikull se si West pranoi se ai ‘nuk ishte djalë me numra’, por e shpjegoi se si reperi e quajti artikullin e publikuar nga “Forbes” në gusht si ‘artikull mosrespektues’.

Dhe kështu, pasi u pajisën me dokumentet e duhura nga West, revista tani ka vlerësuar pasuritë e tij në pak më shumë se një miliard, duke pretenduar se ai ka një vlerë rreth 1,26 miliard dollarë.

Kanye West (Foto: Brad Barket/Getty Images/Guliver)

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mbi 1 milion euro janë mbledhur taksa nga importi i mallrave nga Serbia, që nga reciprociteti

Mbi 1 milion euro janë mbledhur taksa nga importi i mallrave nga Serbia, që nga reciprociteti

Skenarët e mundshëm të krizës

Skenarët e mundshëm të krizës

Emini: Krijimi i qeverisë Hoti ka shumë gjasë të sjellë destabilizim

Emini: Krijimi i qeverisë Hoti ka shumë gjasë të sjellë destabilizim

A duhet të kenë frikë shtatzënat nga COVID-19?

A duhet të kenë frikë shtatzënat nga COVID-19?

Kurti: Aryeja e dërgimit të kërkesës për opinion në Komisionin e Venedikut

Kurti: Aryeja e dërgimit të kërkesës për opinion në Komisionin e Venedikut

Efektet e distancimit social – ndikimi në aspektin psikologjik dhe menaxhimi i tyre

Efektet e distancimit social – ndikimi në aspektin psikologjik dhe menaxhimi i tyre

Ancelotti: Skuadra e Milanit që humbi Ligën e Kampionëve ndaj Liverpool në vitit 2005 ishte më e mirë se ekipet fituese të vitit 2003 dhe 2007

Ancelotti: Skuadra e Milanit që humbi Ligën e Kampionëve ndaj Liverpool në vitit 2005 ishte më e mirë se ekipet fituese të vitit 2003 dhe 2007

Ismaili: Tendencat autoritare të Qeverisë Kurti duhet të ndalen

Ismaili: Tendencat autoritare të Qeverisë Kurti duhet të ndalen

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Kadrijaj: Haxhiu dhe Vitia po merren me trafikime testesh dhe njerëzish

Kadrijaj: Haxhiu dhe Vitia po merren me trafikime testesh dhe njerëzish

Heshtja e ndërkombëtarëve 21 vjet pas lufte, është amnisti për këto krime

Heshtja e ndërkombëtarëve 21 vjet pas lufte, është amnisti për këto krime

Kurti: Bisedova në telefon me përfaqësuesit e Sanxhakut, folëm rreth gjendjes së koronavirusit

Kurti: Bisedova në telefon me përfaqësuesit e Sanxhakut, folëm rreth gjendjes së koronavirusit

Tri figura të larta të LDK-së të pakënaqur me koalicionin në ardhje

Tri figura të larta të LDK-së të pakënaqur me koalicionin në ardhje

Miftaraj për InfoSot: Masa e përkohshme nuk e vërteton nëse dekreti i Presidentit është i bazuar në Kushtetutë

Miftaraj për InfoSot: Masa e përkohshme nuk e vërteton nëse dekreti i Presidentit është i bazuar në Kushtetutë

Kancelarja gjermane jep lajmin e mirë: Vaksina të jetë për të gjithë, Gjermania do ta marr përsipër

Kancelarja gjermane jep lajmin e mirë: Vaksina të jetë për të gjithë, Gjermania do ta marr përsipër

Kim Jong Un i qeshur dhe pa maskë, shfaqet pas 21 ditësh mungesë

Kim Jong Un i qeshur dhe pa maskë, shfaqet pas 21 ditësh mungesë