Wenger: Unë nuk do të refuzoja të kthehesha në Arsenal

02.01.2021 16:45
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Wenger: Unë nuk do të refuzoja të kthehesha në Arsenal

Arsene Wenger, ish-menaxheri i Arsenal, deklaroi se është i gatshëm të kthehet dhe të ndihmojë klubin nga “Emirates” nëse është e nevojshme.

Eksperti francez, i cili kaloi 22 vjet në krye të “topçinjve”, është i vetëdijshëm se klubi ka probleme me rezultatet dhe se do të jetë e vështirë për të arritur qëllimet e përcaktuara.

Mikel Arteta regjistron fillimin më të keq në një sezon të Premier Ligës sa i përket Arsenalit, i cili është në vendin e 13 me 20 pikë nga 16 ndeshje.

Në një bisedë për emisionin “Men in Blazers”, Wenger tha diçka që do të jetë shpresë mes tifozëve të klubit londinez.

“Nëse do të jem i nevojshëm, unë do t’i ndihmoj ata. Sidoqoftë, nuk pres një telefonatë,” tha Wenger.

Ai aktualisht punon brenda FIFA si kreu i zhvillimit global të futbollit, dhe kur bëhet fjalë për ish-klubin dhe trajnerin Mikel Arteta, ai thotë se ish-lojtari i “topit” ishte me shumë fat.

“Ai ishte me fat të merrte një punë në një klub të madh menjëherë, për të arritur në një pozicion që kërkon të paktën dhjetë vjet punë. Kjo sepse ai ishte një lojtar i mirë dhe luajti për një klub të madh, dhe i uroj të gjitha të mirat. Unë u largova me dëshirë për t’i bërë pasardhësit e mi më të mirë dhe, tani që ata kanë financa më të mira, për të fituar titullin. Mikel gjithmonë ka pasur një pasion të madh për lojën dhe motivimin, dëshirën për të pasur sukses. Ju i shihni të gjithë ata përbërës dhe tani, ai ka një ndikim te lojtarët”, përfundoi Wenger.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Wenger: Unë nuk do të refuzoja të kthehesha në Arsenal

Wenger: Unë nuk do të refuzoja të kthehesha në Arsenal

A është vera shkaku i dhimbjeve të kokës?

A është vera shkaku i dhimbjeve të kokës?

Intervistë me seksologun Hajrullah Fejza: Vdekjet e të moshuarve në motele nga viagra, fajtorë kryesor mjekët dhe farmacistët

Intervistë me seksologun Hajrullah Fejza: Vdekjet e të moshuarve në motele nga viagra, fajtorë kryesor mjekët dhe farmacistët

SHBA: Pentagoni urdhërohet të tregojë gjithçka di për UFO-t brenda 180 ditëve

SHBA: Pentagoni urdhërohet të tregojë gjithçka di për UFO-t brenda 180 ditëve

Këta janë lojtarët pa kontratë pas gjashtë muajve

Këta janë lojtarët pa kontratë pas gjashtë muajve

JLo me performancë ‘live’ për Vitin e Ri

JLo me performancë ‘live’ për Vitin e Ri

Kënga më e re nga Hekurani dhe Violeta “Amaneti i mërgimtarit”

Kënga më e re nga Hekurani dhe Violeta “Amaneti i mërgimtarit”

Pse femrat kanë simptoma më të lehta të COVID-19 sesa meshkujt?

Pse femrat kanë simptoma më të lehta të COVID-19 sesa meshkujt?

Diego Costa pritet të largohet nga Atletico

Diego Costa pritet të largohet nga Atletico

Hilaria Baldwin mohon se ka falsifikuar origjinën e saj spanjolle

Hilaria Baldwin mohon se ka falsifikuar origjinën e saj spanjolle

Ancelotti apo Guardiola? Sonte zhvillohet ndeshja e paparashikueshme

Ancelotti apo Guardiola? Sonte zhvillohet ndeshja e paparashikueshme

Flet sërish Xhaka: I heshta kritikët sepse flisnin shumë

Flet sërish Xhaka: I heshta kritikët sepse flisnin shumë

Këta janë top-5 golashënuesit në top-5 ligat evropiane

Këta janë top-5 golashënuesit në top-5 ligat evropiane

Heq borën me … flakëhedhës – video

Heq borën me … flakëhedhës – video

Rrokulliset me veturë dhe humb jetën ish-lojtari i Liverpoolit

Rrokulliset me veturë dhe humb jetën ish-lojtari i Liverpoolit

Industria gjermane e makinave më së shumti përfiton nga Kina

Industria gjermane e makinave më së shumti përfiton nga Kina