Wenger: Mund të bëjmë diçka të veçantë në Monaco

16.03.2015 09:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger beson se skuadra e tij ka atë që i duhet që të përmirësojë “gabimin e madh” që bëri në ndeshjen e parë ndaj Monacos në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Londinezët shkojnë në Francë në ndeshjen e kthimit pasi pësuan 1-3 ndaj skuadrës franceze, ku pritet ta kenë shumë të vështirë që ta rikthejnë rezultatin.

Megjithatë, Wenger është i vendosur që të krijojë diçka të veçantë në Monaco në mënyrë që të kalojnë në çerekfinale.

“E morëm gabim në ndeshjen e parë. Ajo që doni në jetë është një mundësi që të bësh mirë. Ne e kemi mundësinë që të bëjmë kështu, andaj do të japim gjithçka që ta shfrytëzojmë këtë mundësi”, deklaroi francezi, transmeton koha.net.

“Jemi në një pozitë ku Monaco është skuadra favorite. Ne mund të shkojmë atje dhe të krijojmë diçka të veçantë. Besoj se do të kemi dëshirën që të bëjmë kështu”, shtoi ai.

“A është i gjithë presioni në Monaco? Ata mund ta humbasin ndeshjen. Tashmë e kanë fituar atë, por akoma mund ta humbasin”, tha mes tjerash Wenger.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kupa e Ligës/PSG eliminon lehtësisht Reims, në finale e pret Lyoni

Kupa e Ligës/PSG eliminon lehtësisht Reims, në finale e pret Lyoni

Burnley “turpëron” “Djajtë e Kuq”, zgjohen Leicesteri dhe Tottenhami

Burnley “turpëron” “Djajtë e Kuq”, zgjohen Leicesteri dhe Tottenhami

Video/ Tenisti “neverit” me veprimin e tij, i kërkon shpërndarëses së topave t’i qërojë bananen

Video/ Tenisti “neverit” me veprimin e tij, i kërkon shpërndarëses së topave t’i qërojë bananen

Zyrtare/Chicharito Hernandez te Los Angeles Galaxy, më i paguari në MLS

Zyrtare/Chicharito Hernandez te Los Angeles Galaxy, më i paguari në MLS

Mbappe: Reali? Flasim në fund të sezonit

Mbappe: Reali? Flasim në fund të sezonit

Momentet më pikante të Superligës në foto

Momentet më pikante të Superligës në foto

Manajn transferohet në Barcelonë

Manajn transferohet në Barcelonë

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq

“Bomberin” e bën Casemiro, Reali mposht Sevillan dhe merr kreun

“Bomberin” e bën Casemiro, Reali mposht Sevillan dhe merr kreun

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Klubi i David Beckhamit, në garë me kohën për stadiumin e ri

Klubi i David Beckhamit, në garë me kohën për stadiumin e ri