Wenger i kënaqur me Giroudin

14.03.2015 21:51
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Wenger i kënaqur me Giroudin

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, ka lavdëruar sulmuesin Olivier Giroud për paraqitjen në fitoren 3 me 0 ndaj West Hamit.

Giroud hapi serinë e golave, ndërsa më vonë ndihmoi në golat e Aaron Ramseyt dhe Mathieu Flaminis për fitoren e radhës të “Topçinjve”.

“Giroud pati një ndeshje të jashtëzakonshme sot. E di se të gjithë futbollistët ofensivë kanë kualitete për të bërë diçka të veçantë, por e sigurt është që ata po kuptohen mes vete shumë më mirë sesa para gjashtë ose shtatë muajsh. Kjo po e bën secilin më të rrezikshëm para kundërshtarit”, ka thënë Wenger.

Francezi shtoi se Giroud ka mentalitet të veçantë dhe falë kësaj force ka arritur të ketë sukses në karrierë.

Arsenali të martën takohet me Monacon në ndeshjen e kthimit në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve. Në Emirates “Topçinjtë” u mposhtën me rezultat 3 me 1.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


12 klubet e Superligës rezultojnë negativ në koronavirus, gati për rikthimin e garës

12 klubet e Superligës rezultojnë negativ në koronavirus, gati për rikthimin e garës

Rodgers: Kur kisha  infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Rodgers: Kur kisha infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

“La Liga do të përfundonte nëse Real Madridi do të ishte lider”

“La Liga do të përfundonte nëse Real Madridi do të ishte lider”

Kush është Arbër Bytyqi, futbollisti shqiptar?

Kush është Arbër Bytyqi, futbollisti shqiptar?

Mbappe lëvdon Reds dhe trajnerin Klopp

Mbappe lëvdon Reds dhe trajnerin Klopp

Lionel Messi: Kam refuzuar shansin të luante nën Mourinhon te Interi

Lionel Messi: Kam refuzuar shansin të luante nën Mourinhon te Interi

PSG shpreh interesim për Allegrin

PSG shpreh interesim për Allegrin

Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me “këmbë të lidhura”

Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me “këmbë të lidhura”

Federata Franceze vendos: Ligue 1 nis më 22 gusht

Federata Franceze vendos: Ligue 1 nis më 22 gusht

Duelojnë për sensacionin kanadez, Jonathan David, skuadrat e mëdha gjermane

Duelojnë për sensacionin kanadez, Jonathan David, skuadrat e mëdha gjermane

Fenerbahce e kërkon transferimin e yllit të Kosovës

Fenerbahce e kërkon transferimin e yllit të Kosovës

Willian: Nuk besoj se do të qëndrojë te Chelsea

Willian: Nuk besoj se do të qëndrojë te Chelsea

Drogba më bindi ta zgjedh Chelsean para Unitedit

Drogba më bindi ta zgjedh Chelsean para Unitedit

Man City refuzon Real Madridin dhe Interin për Agueron

Man City refuzon Real Madridin dhe Interin për Agueron

10 vjet më parë Interi fitoi Ligën e Kampionëve dhe kompletoi tripletën

10 vjet më parë Interi fitoi Ligën e Kampionëve dhe kompletoi tripletën