Wenger: Goli i Giggs më tremb ende

08.03.2015 11:57
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Wenger: Goli i Giggs më tremb ende

Trajneri i skuadrës së Arsenalit, Arsene Wenger ka pranuar se ende nuk arrin ta besojë golin e fitores nga Ryan Giggs në gjysmë-finalen e vitit 1999 në FA Cup. Arsenali dhe Manchester United do të përballen nesër në çerek-finale të kuadër të FA Cup, ndërsa Wenger ka pranuar se ende nuk arrin ta besoj golin e Giggs para 16 viteve. “Ende mund të i dëgjoj britmat e atij ekipi, duke e kuptuar se kanë fituar. Ata nuk mund ta besonin sepse ishin me 10 lojtarë në fushë. Mendoj se ai gol i futi në një lloj euforie, në të njëjtën kohë ata fituan titullin”. “E shikova përsëri golin kur Ryan Giggs u pensionua nga futbolli. Mendoj se ai gol i’a kishte vendosur sezonin. Ai gol më tremb ende”, përfundoi ai.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Messi: “Nuk ka asgjë më për të thënë”

Messi: “Nuk ka asgjë më për të thënë”

Bale refuzon të grumbullohet për ndeshjen e fundit të Real Madridit në La Liga

Bale refuzon të grumbullohet për ndeshjen e fundit të Real Madridit në La Liga

Mourinho ankohet përsëri: Njerëzit më shohin me një sy tjetër

Mourinho ankohet përsëri: Njerëzit më shohin me një sy tjetër

Pas Liverpoolit “viktima” e radhës e Arsenalit është Manchester City

Pas Liverpoolit “viktima” e radhës e Arsenalit është Manchester City

Edon Zhegrova takohet me të parin e KOK-ut, Besim Hasanin

Edon Zhegrova takohet me të parin e KOK-ut, Besim Hasanin

Ylli i Kosovës punonte në McDonald’s para se të bëhej futbollist

Ylli i Kosovës punonte në McDonald’s para se të bëhej futbollist

Xhudistët nga Kosova vazhdojnë përgatitjet në Kroaci

Xhudistët nga Kosova vazhdojnë përgatitjet në Kroaci

Tifozët zgjedhin më të mirin tek Barça, nuk është Messi

Tifozët zgjedhin më të mirin tek Barça, nuk është Messi

FBK në bashkëpunim me FIBA-n vazhdojnë punën intensive në hartimin e Planit Strategjik

FBK në bashkëpunim me FIBA-n vazhdojnë punën intensive në hartimin e Planit Strategjik

Milan – Bologna, formacionet e mundshme

Milan – Bologna, formacionet e mundshme

Zidane: Fitimi i La Ligas më i mirë se Championsi

Zidane: Fitimi i La Ligas më i mirë se Championsi

LAJMI I FUNDIT: Dy pozitivë me COVID-19 në Formula 1

LAJMI I FUNDIT: Dy pozitivë me COVID-19 në Formula 1

PSG – Neymar, bisedime për kontratën e re

PSG – Neymar, bisedime për kontratën e re

Shaqiri mund t’i bashkohet Muriqit në Fenerbahce, klubi turk bën ofertë

Shaqiri mund t’i bashkohet Muriqit në Fenerbahce, klubi turk bën ofertë

Shorti i Championsit: Kampioni i Kosovës sfidon kampionin e Andorës

Shorti i Championsit: Kampioni i Kosovës sfidon kampionin e Andorës

Konfirmohet, dy talentë të ri i bashkohen Kosovës U21

Konfirmohet, dy talentë të ri i bashkohen Kosovës U21