Weber: Vendimi për vizat së shpejti

04.12.2019 12:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Weber: Vendimi për vizat së shpejti

Kryetari i Grupit të Partisë Popullore Evropiane (EPP) në Parlamentin Evropian, Manfred Weber ka thënë se pritjet janë të mëdha për Qeverinë e ardhshme.

Ai pas takimit që pati me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka theksuar se duhet respektuar vullneti i popullit pasi sipas tij populli ka votuar për ndryshim, njofton Klan Kosova.

Weber duke i referuar zhvillimeve mes LDK-së dhe Vetëvendosjes lidhur me marrëveshjen për bashkëqeverisje tha se partitë politike duhet të flasin si dhe t`i gjejnë modalitetet për krijimin e Qeverisë.

Ai poashtu ka përmendur edhe çështjen e liberalizimit të vizave duke thënë se po pritet një vendim së shpejti, ndërkaq përmendi në veçanti hezitimin e Francës rreth kësaj çështje.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Më 27 qershor takohen Kosova dhe Serbia takohen  në Shtëpi të Bardhë

Më 27 qershor takohen Kosova dhe Serbia takohen në Shtëpi të Bardhë

Nuk do të kthehet shqipëria në karantinë, flet ministrja e Shëndetësisë

Nuk do të kthehet shqipëria në karantinë, flet ministrja e Shëndetësisë

Mbyllet një çerdhe në Tiranë, përkeqësohet situata e koronavirusit në Shqipëri

Mbyllet një çerdhe në Tiranë, përkeqësohet situata e koronavirusit në Shqipëri

Merret vendimi për Testin e Arritshmërisë

Merret vendimi për Testin e Arritshmërisë

Rreth 50 persona po presin rezultatet e testit për koronavirus në Prishtinë

Rreth 50 persona po presin rezultatet e testit për koronavirus në Prishtinë

Ambasada e SHBA-së: Çdo ndërhyrje politike në punën e AKA-së është e papranueshme

Ambasada e SHBA-së: Çdo ndërhyrje politike në punën e AKA-së është e papranueshme

Trusti thotë se nuk ka vendim përfundimtar për tërheqjen e 10 përqindëshit të kursimeve pensionale

Trusti thotë se nuk ka vendim përfundimtar për tërheqjen e 10 përqindëshit të kursimeve pensionale

Maqedonia e Veriut regjistron 5 të vdekur dhe 104 të infektuar me koronavirus

Maqedonia e Veriut regjistron 5 të vdekur dhe 104 të infektuar me koronavirus

Sulmohet Konsullata e Kosovës në Kopenhagë, reagon MPJD-ja

Sulmohet Konsullata e Kosovës në Kopenhagë, reagon MPJD-ja

Ramadani fton partitë t’i angazhojnë aktivistët në luftë ndaj koronavirusit

Ramadani fton partitë t’i angazhojnë aktivistët në luftë ndaj koronavirusit

Shqipëri: 69 raste të reja me COVID-19

Shqipëri: 69 raste të reja me COVID-19

“Zgjedhjet duhet të mbahen 22 ditë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme”

“Zgjedhjet duhet të mbahen 22 ditë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme”

Thaçi për Lajçakun: Të dihet se dialogu duhet të përfundoj me njohje reciproke, çdo qasje tjetër do jetë dështim i plotë i juaji dhe i BE-së në Kosovë

Thaçi për Lajçakun: Të dihet se dialogu duhet të përfundoj me njohje reciproke, çdo qasje tjetër do jetë dështim i plotë i juaji dhe i BE-së në Kosovë

Hoti ka thënë se në takimin me Presidentin Hashim Thaçi kanë diskutuar për dialogun me Serbinë

Hoti ka thënë se në takimin me Presidentin Hashim Thaçi kanë diskutuar për dialogun me Serbinë

Ministri Reçica premton rritje të pensioneve bazë

Ministri Reçica premton rritje të pensioneve bazë

Kompania kineze thotë se vaksina e saj nxit prodhimin e antitrupave kundër Covid-19

Kompania kineze thotë se vaksina e saj nxit prodhimin e antitrupave kundër Covid-19