Vuri një vegël pune në mes për të mos u mbyllur dyert e ashensorit, mjeshtri e kuptoi se kishte bërë gabimin e rëndë (Video)

22.02.2019 20:54
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vuri një vegël pune në mes për të mos u mbyllur dyert e ashensorit, mjeshtri e kuptoi se kishte bërë gabimin e rëndë (Video)

Një video e filmuar nga kamera e sigurisë brenda një ashensori, ka tërhequr vëmendjen e përdoruesve të rrjeteve sociale.

Në të shihet se si një mjeshtër e vë në mes të dyerve të ashensorit një vegël pune me qëllim që të parandalojë mbylljen e tyre, dhe më pas shihet duke dalë jashtë, transmeton Telegrafi.

Dhe sigurisht se kishte menduar të rikthehet në ashensor dhe kështu mendonte se do ta ketë të lehtë. Por edhe pse dyert disa herë tentuan të mbyllen në mënyrë elektronike, një gjë e tillë nuk ndodhi.

Megjithatë disa sekonda më pas ashensori filloi të lëviz, dhe për shkak të pajisjes prishet ashensori kurse në shikim të parë duket si një shpërthim.

Për fat të mirë në ato momente asnjë person nuk ishte afër, pasi që pasojat sigurisht se do të ishin fatale. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ja arsyeja se pse fëmijët qajnë gjithmonë kur janë në aeroplan

Ja arsyeja se pse fëmijët qajnë gjithmonë kur janë në aeroplan

Tesla prezanton SUV e ri Model Y javën e ardhshme

Tesla prezanton SUV e ri Model Y javën e ardhshme

Njerëzit që shikojnë televizor për orë të gjata kanë një memorie më të dobët

Njerëzit që shikojnë televizor për orë të gjata kanë një memorie më të dobët

Zyrtarizohet standardi i uebit që do ti japë fund fjalëkalimeve

Zyrtarizohet standardi i uebit që do ti japë fund fjalëkalimeve

Lego i përgjigjet telefonëve me ekrane me palosje të Samsung dhe Huawei

Lego i përgjigjet telefonëve me ekrane me palosje të Samsung dhe Huawei

Vaji që lufton kancerin e mushkërive

Vaji që lufton kancerin e mushkërive

Aplikacioni Mail në Windows 10 pajiset me “Dark Mode”

Aplikacioni Mail në Windows 10 pajiset me “Dark Mode”

Si të bëni lëngun me mollë e kumbulla të thata që mjekon zorrën e trashë

Si të bëni lëngun me mollë e kumbulla të thata që mjekon zorrën e trashë

Orët inteligjente, Apple udhëheq bindshëm

Orët inteligjente, Apple udhëheq bindshëm

Opera sjell shfletuesin me portofolin e kriptomonedhave në iOS

Opera sjell shfletuesin me portofolin e kriptomonedhave në iOS

Mungesa e gjumit dëmton aftësinë riparuese të qelizave të trurit

Mungesa e gjumit dëmton aftësinë riparuese të qelizave të trurit

“ji32k7au4a83″ mund tu duket fjalëkalim i vështirë por është një prej më të hakuarve

“ji32k7au4a83″ mund tu duket fjalëkalim i vështirë por është një prej më të hakuarve

Apple adreson “Flexgate” në laptopët MacBook Pro

Apple adreson “Flexgate” në laptopët MacBook Pro

Miomët e mitrës

Miomët e mitrës

Huawei thirrje për krijimin e standardeve të përbashkëta të sigurisë kibernetike

Huawei thirrje për krijimin e standardeve të përbashkëta të sigurisë kibernetike

Në mungesë të pemëve, zogjtë ndërtuan fole gjigante nëpër shtyllat e telefonit (Foto)

Në mungesë të pemëve, zogjtë ndërtuan fole gjigante nëpër shtyllat e telefonit (Foto)