Vulin kërkon që Perëndimi t’i heshtë Thaçin e Haradinajn

16.04.2018 16:50
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vulin kërkon që Perëndimi t’i heshtë Thaçin e Haradinajn

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë Aleksandar Vulin ka thënë se Serbia është mjaft e fuqishme që të pengojë, siç e ka cilësuar Ramush Haradinajn, terroristin, të dënuar ose jo, që të rrezikojë paqen në Serbi dhe në gjithë Ballkanin, përcjell FoNet.

Vulin duke komentuar fjalët me të cilat Haradinaj Preshevën e Bujanocin i kishte quajtur Kosovë Lindore, ka akuzuar Perëndimin se po hesht rreth deklaratave të Haradinajt e të Thaçit.

“Është koha që Perëndimi të deklarohet rreth fjalëve të tyre”, ka thënë Vulin, transmeton Koha.net.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Inskenon rastin e rrëmbimit në Ferizaj – arrestohet i dyshuari

Inskenon rastin e rrëmbimit në Ferizaj – arrestohet i dyshuari

Kryeprokurori i Shtetit: Kosova është e vendosur për të kontribuar në bashkëpunimin ndërkufitar kundër krimi

Kryeprokurori i Shtetit: Kosova është e vendosur për të kontribuar në bashkëpunimin ndërkufitar kundër krimi

Skenderaj, Drenasi dhe Malisheva përfitojnë mjete financiare për projektet lokale

Skenderaj, Drenasi dhe Malisheva përfitojnë mjete financiare për projektet lokale

Tahiri gjyqtarëve dhe prokurorëve: Tejkaloni kulturën e mosndëshkimit, rikthejeni besimin e qytetarëve në drejtësi

Tahiri gjyqtarëve dhe prokurorëve: Tejkaloni kulturën e mosndëshkimit, rikthejeni besimin e qytetarëve në drejtësi

Daçiq: Tunizia e sheh vendimin e Prishtinës si shkelje të rendit juridik

Daçiq: Tunizia e sheh vendimin e Prishtinës si shkelje të rendit juridik

Haziri mbështet organizatën “Zëri Rinor”

Haziri mbështet organizatën “Zëri Rinor”

Premtime të mëdha të kandidatëve për president

Premtime të mëdha të kandidatëve për president

PSD: Nuk i bashkojmë votat me Listën Serbe për të rrëzuar Qeverinë

PSD: Nuk i bashkojmë votat me Listën Serbe për të rrëzuar Qeverinë

Ahmeti, Limaj e Shala me ftesë të Mogherinit shkojnë në Bruksel

Ahmeti, Limaj e Shala me ftesë të Mogherinit shkojnë në Bruksel

Komisioni për Arsim kërkon zgjidhje për zëvendësimin e orëve të humbura gjatë grevës

Komisioni për Arsim kërkon zgjidhje për zëvendësimin e orëve të humbura gjatë grevës

Kryeprokurori Aleksandër Lumezi takon ambasadoren e ShBA-së në Mal të Zi

Kryeprokurori Aleksandër Lumezi takon ambasadoren e ShBA-së në Mal të Zi

Rama: 3 vjet burg për këdo që futet në fushën e blertë

Rama: 3 vjet burg për këdo që futet në fushën e blertë

Nis takimi i Haradinajt me këshilltarët e Merkelit

Nis takimi i Haradinajt me këshilltarët e Merkelit

Gashi: Vepra e 21 dëshmorëve të Kombit, frymëzim dhe krenari

Gashi: Vepra e 21 dëshmorëve të Kombit, frymëzim dhe krenari

Mustafa: Vendi është në bllokadë, duhet të shkohet në zgjedhje

Mustafa: Vendi është në bllokadë, duhet të shkohet në zgjedhje

OAK i dorëzon projektin Komunës së Fushë Kosovës

OAK i dorëzon projektin Komunës së Fushë Kosovës