Vuçiqi i “brengosur për papërgjegjësinë e liderëve” të Kosovës

14.04.2019 17:07
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vuçiqi i “brengosur për papërgjegjësinë e liderëve” të Kosovës

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçqi ka thënë sot se “është shumë i brengosur për çdo në Kosovë si dhe për takimin e ardhshëm në Berlin”, transmeton Koha.net.

„Brengosem për çdo gjë dhe për takimin në Berlin. Jo pse i frikësohem çfarëdo presioni, as që mendoj se do të ketë presione, por nuk po shoh as si më tutje dhe as si me njerëzit kaq të papërgjegjshëm siç janë aktualisht liderët shqiptarë të Kosovës. Kjo po shkakton tek unë një drojë dhe frikë, sado që kjo do të na shtyjë që edhe më seriozisht dhe më me përgjegjësi të sillemi”, citon tanjug të ketë thënë Vuçiq.

Ka shtuar se e ka parë se sa energji dhe sa shpresa kanë ushqyer mediet e Kosovës dhe sa i janë gëzuar ato ngjarjeve që u zhvilluan dje në Beograd dhe se mediet e Haradinajt e të Thaçit i janë gëzuar më së shumti asaj që potencialisht do t’i ndodhte Vuçiqit .

„Kjo më ka dhënë forcë shtesë dhe shpresë të bëj gjëra të mira për vendin tonë dhe për popullin tonë në Kosovë”, ka thënë Vuçiqi.

Sipas tij, mediet në Kosovë, për dallim nga mediet gjermane zvicerane, e edhe ato kroate, gjërat e djeshme në rrugë i kanë parë në një mënyrë tjetër.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Haradinaj: Krenar me luftën dhe përkushtimin e Akil Gjakovës

Haradinaj: Krenar me luftën dhe përkushtimin e Akil Gjakovës

Gjenocidi, fjala e mohuar

Gjenocidi, fjala e mohuar

Për një vit u arrestuan 784 të mitur

Për një vit u arrestuan 784 të mitur

Deputeti i AAK-së: Po përgatiten komisionet për korrigjimin e kufirit me Malin e Zi

Deputeti i AAK-së: Po përgatiten komisionet për korrigjimin e kufirit me Malin e Zi

11 të vdekur në bregdetin shqiptar gjatë kësaj vere

11 të vdekur në bregdetin shqiptar gjatë kësaj vere

Qindra miliona euro shpenzime më shumë për mëditje, mallra e shërbime

Qindra miliona euro shpenzime më shumë për mëditje, mallra e shërbime

Qeveria “harron” premtimet për “Shkupin 2014”

Qeveria “harron” premtimet për “Shkupin 2014”

Byrnes inkurajon Maqedonine e V. në luftimin e korrupsionit

Byrnes inkurajon Maqedonine e V. në luftimin e korrupsionit

Së shpejti, Kosova me listë finale të organizatave terroriste

Së shpejti, Kosova me listë finale të organizatave terroriste

DASH mbi të bërit biznes në Kosovë, korrupsioni pengesë

DASH mbi të bërit biznes në Kosovë, korrupsioni pengesë

Haradinaj: Qeveria do t’i qëndrojë pranë fermerëve dhe bujqve tanë

Haradinaj: Qeveria do t’i qëndrojë pranë fermerëve dhe bujqve tanë

Veseli: Askush s’ka të drejtë të manipulojë me statutin e luftëtarit të UÇK-së

Veseli: Askush s’ka të drejtë të manipulojë me statutin e luftëtarit të UÇK-së

Tahiri: Qasja në drejtësi imperativ i patjetërsueshëm, së shpejti nis rekrutimi i noterëve

Tahiri: Qasja në drejtësi imperativ i patjetërsueshëm, së shpejti nis rekrutimi i noterëve

Ambasada e Turqisë në Beograd përmirëson gabimin, heq referimin “Kosovë e Metohi”

Ambasada e Turqisë në Beograd përmirëson gabimin, heq referimin “Kosovë e Metohi”

Ministria e Infrastrukturës hesht përballë kërkesës për heqjen e monopolit në homologim

Ministria e Infrastrukturës hesht përballë kërkesës për heqjen e monopolit në homologim

Deda: Qeverinë mund ta rrëzonim në qershor, po presim zgjedhjet në LDK

Deda: Qeverinë mund ta rrëzonim në qershor, po presim zgjedhjet në LDK