Vuçiq tallet me Kurtin përsëri

29.11.2019 13:42
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vuçiq tallet me Kurtin përsëri

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, vazhdon talljet me Sulejman Ugljanin dhe Kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, duke thënë se janë të zemëruar pasi nuk kanë karrige.

Vuqic pas shtrirjes në spital dhe rehabilitimit i është kthyer cinizmit dhe komentimit të ngjarjeve politike. Ai komentoi takimin e Ugljanin dhe Kurtit duke e shpërfillur. Sa i përket kërkesës së të Ugljanin për status special të Sanxhakut, tha se ai është i zemëruar pasi nuk ka karrige.

“Sulës vetëm për karrige i ka mbetur hatri. Kur e shikoni synimin e fundit, e shihni se vetëm karriget i duan” tha Vucic për televizionin serb Pink e shtoi se Ugljanin mund vetëm “të ëndërroj” karrigen dhe statusin special.

Vucic vazhdoi të ngacmonte Ugljanin duke thënë se gjithmonë do të fitoj më shumë vota se ai nga boshnjakët në Sanxhak se Ugljanin, pasi ata e dinë se ai do të ju ndërtoj rrugët, e me atë autostradë do të lidhen Sjenica e Novi Pazari.

Vucic edhe më parë kishte tallur Ugljanin, “s’ka karrige për ty Sulo” e vazhdoi me talljet kur shtoi se janë të shumtë ata që janë të zemëruar për shkak se mbetën pa karrige.

Më parë për takimin e Kurtit me Ugljanin kishte ironizuar duke thënë se “e gjeti tenxherja kapakun”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


IKSHPK: Le të shpërndajmë sot dashuri, mirëkuptim, respekt, kujdes e të mos shpërndajmë virus, dhimbje e lot

IKSHPK: Le të shpërndajmë sot dashuri, mirëkuptim, respekt, kujdes e të mos shpërndajmë virus, dhimbje e lot

Hoti nga QKUK: Gjendja me COVID19 është e rëndë

Hoti nga QKUK: Gjendja me COVID19 është e rëndë

Policia kërkon bashkëpunimin e qytetarëve lidhur me një të pandehur nga Skënderaj

Policia kërkon bashkëpunimin e qytetarëve lidhur me një të pandehur nga Skënderaj

Këshilltari i Thaçit: Aktualisht Grenell është jashtë procesit të dialogut Kosovë-Serbi

Këshilltari i Thaçit: Aktualisht Grenell është jashtë procesit të dialogut Kosovë-Serbi

Orlando uron për Kurban Bajram

Orlando uron për Kurban Bajram

Christian Lequesne: Kosova dhe Serbia nuk mund të anëtarësohen në BE nëse nuk e njohin sovranitetin e njëra-tjetrës

Christian Lequesne: Kosova dhe Serbia nuk mund të anëtarësohen në BE nëse nuk e njohin sovranitetin e njëra-tjetrës

Hoti uron besimtarët dhe apelon për respektim të masave

Hoti uron besimtarët dhe apelon për respektim të masave

Bajrami në Maqedoninë e Veriut falet me numër të vogël besimtarësh

Bajrami në Maqedoninë e Veriut falet me numër të vogël besimtarësh

​Bajram në pandemi, besimtarëve nuk iu lejua falja në xhami

​Bajram në pandemi, besimtarëve nuk iu lejua falja në xhami

Thaçi: Me shumë solidaritet e harmoni këtë Kurban Bajram

Thaçi: Me shumë solidaritet e harmoni këtë Kurban Bajram

Plan 9 pikësh i Miroslav Lajçakut për dialogun Kosovë – Serbi

Plan 9 pikësh i Miroslav Lajçakut për dialogun Kosovë – Serbi

Miratimi i buxhetit, Hoti: Do të nisim zbatimin e masave për rimëkëmbje ekonomike

Miratimi i buxhetit, Hoti: Do të nisim zbatimin e masave për rimëkëmbje ekonomike

Avokati 𝐒𝐚𝐡𝐢𝐭 𝐌𝐮𝐬𝐚 vdes nga Covid-19

Avokati 𝐒𝐚𝐡𝐢𝐭 𝐌𝐮𝐬𝐚 vdes nga Covid-19

Miratohet rishikimi i buxhetit edhe në leximin e dytë

Miratohet rishikimi i buxhetit edhe në leximin e dytë

Deputetët votojnë pro pagesës së rrezikshmërisë për zjarrfikësit

Deputetët votojnë pro pagesës së rrezikshmërisë për zjarrfikësit

Institucionet, cak i sulmeve kibernetike në Maqedoninë e V.

Institucionet, cak i sulmeve kibernetike në Maqedoninë e V.