Vuçiq: Nuk do ta nënshkruaj njohjen e Kosovës as në Berlin e as diku tjetër

13.04.2019 15:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vuçiq: Nuk do ta nënshkruaj njohjen e Kosovës as në Berlin e as diku tjetër

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka vlerësuar se takimi paraprak në Berlin më 29 prill do të jetë shumë i vështirë për vendin e tij, transmeton Koha.net.

Në të njëjtën kohë, ai për tv pink ka hedhur poshtë njoftimet se në kryeqytetin gjerman do ta nënshkruajë njohjen e pavarësisë së Kosovës.

“Kanë thënë se Vuçiqi e Bërnabiq do ta njohin Kosovën e pavarur. Nuk do të njoh asgjë, as në Berlin dhe as diku tjetër”, citohet të ketë thënë Vuçiq.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vuçiq: Nuk do ta nënshkruaj njohjen e Kosovës as në Berlin e as diku tjetër

Vuçiq: Nuk do ta nënshkruaj njohjen e Kosovës as në Berlin e as diku tjetër

Pak denoncime për rastet korruptive në sistemin arsimor të Maqedonisë së Veriut

Pak denoncime për rastet korruptive në sistemin arsimor të Maqedonisë së Veriut

Media serbe: E sikur zyrtarët e Kosovës t’i quanin serbët “shkije”

Media serbe: E sikur zyrtarët e Kosovës t’i quanin serbët “shkije”

Vuçiq: Prishtina ta heq taksën dhe pastaj të kërkojë falje

Vuçiq: Prishtina ta heq taksën dhe pastaj të kërkojë falje

Kukan kritikon Mogherinin për dialogun, thotë se s’ka shpresë për marrëveshje

Kukan kritikon Mogherinin për dialogun, thotë se s’ka shpresë për marrëveshje

Ekipi negociator, shkak i ‘përçarjes’ mes Kusari-Lilës e Dedës

Ekipi negociator, shkak i ‘përçarjes’ mes Kusari-Lilës e Dedës

Dy të vdekur nga aksidenti në Gjakovë

Dy të vdekur nga aksidenti në Gjakovë

Mungesa e infermierëve nuk plotësohet as me konkurs

Mungesa e infermierëve nuk plotësohet as me konkurs

Haziri: Fajtor për ikjen e qytetarëve nga vendi është qeveria e Haradinajt

Haziri: Fajtor për ikjen e qytetarëve nga vendi është qeveria e Haradinajt

Lumezi urdhëron nisjen e hetimeve për Teodosijeviqin

Lumezi urdhëron nisjen e hetimeve për Teodosijeviqin

Milionat ruse kundër shtetësisë së Kosovës?

Milionat ruse kundër shtetësisë së Kosovës?

Rryma mbyt imamin në Novosellë

Rryma mbyt imamin në Novosellë

Cakaj përplaset me Daciqin në Poloni: Qe 28 vjet jam refugjat për shkak teje

Cakaj përplaset me Daciqin në Poloni: Qe 28 vjet jam refugjat për shkak teje

Qeveria gjermane për samitin e Berlinit: Do të fokusohemi tek dialogu Kosovë – Serbi

Qeveria gjermane për samitin e Berlinit: Do të fokusohemi tek dialogu Kosovë – Serbi

Në Gjilan shënohet 20 vjetori i themelimit të shoqatës “Yarin”

Në Gjilan shënohet 20 vjetori i themelimit të shoqatës “Yarin”

Aktakuzë ndaj të pandehurit që mbajti të lidhur me zingjirë vajzën e tij 10 vjeçare

Aktakuzë ndaj të pandehurit që mbajti të lidhur me zingjirë vajzën e tij 10 vjeçare