Vuçiq në telashe të madhe, i plas afera me spiunin rus, filmohet gjithçka

20.11.2019 17:45
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vuçiq në telashe të madhe, i plas afera me spiunin rus, filmohet gjithçka

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, pas problemeve shëndetësore po përballet edhe me një skandal jashtëzakonisht të madh që ka plasur sot në Serbi.

Në një video që po qarkullon nëpër të gjithë mediat serbe, shihet se si një anëtar i Shërbimit të Inteligjencës Ushtarak (GRU) që besohet të jetë Georgy Kelban, i jep ryshfet një sasi të mëdha parash një zyrtari të lartë të shtetit serb.

E tashmë me këtë skandal kanë filluar të merren edhe institucionet në Serbi. Kryeministrja serbe, Ana Brnabiq, ka treguar se ka folur me presidentin Aleksander Vucic për këtë gjë, dhe ka thënë se kreu i shtetit ka urdhëruar që të vërtetohet autenticiteti i videos, shkruan B92, transmeton Gazeta Express.

“Kam folur me presidentin Vuçiq. Ai ka urdhëruar shërbimin ushtarak të inteligjencës që të hetojë rastin. Nuk i kemi të gjithë informacionet akoma, por do të presim që për një sërë çështjes të informohemi nga komandanti i Forcave të Armatosura të Serbisë rreth rezultateve të hetimit”, ka thënë kryeministrja serbe.

Ndërkohë në mëngjesin sotëm është paralajmëruar dhe një takim në mes të presidentit të Serbisë, Aleksander Vucic, dhe ambasadorit të Rusisë në Beograd, Alexander Bocan-Kharchenko, por ka mbetur sekrete nëse një takim i tillë ka pasur ndërlidhje me skandalin e agjentit rus.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Pamjet e frikshme, pasi shpërthen pika e karburantit

Pamjet e frikshme, pasi shpërthen pika e karburantit

Përfundon intervistimi i Kadri Veselit nga Specialja

Përfundon intervistimi i Kadri Veselit nga Specialja

ATK mbledh 43.7 milion euro të hyra më shumë se viti i kaluar

ATK mbledh 43.7 milion euro të hyra më shumë se viti i kaluar

Apostolova porosi Kurtit e Mustafës: Qytetarët kanë nevojë për institucione të reja

Apostolova porosi Kurtit e Mustafës: Qytetarët kanë nevojë për institucione të reja

Ligji i Pagave: Nesër mblidhen Këshillat Drejtues të tri sindikatave

Ligji i Pagave: Nesër mblidhen Këshillat Drejtues të tri sindikatave

Nga KGB-ja është vrarë Kamy!?

Nga KGB-ja është vrarë Kamy!?

Thaçi iu reagon ndërkombëtarëve nga Reçaku: Heshtja e juaj ia hapi gojën Vuçiqit që të mohojë masakrën

Thaçi iu reagon ndërkombëtarëve nga Reçaku: Heshtja e juaj ia hapi gojën Vuçiqit që të mohojë masakrën

E thotë Rute se Shqipëria nuk është gati për hapjen e bisedimeve me BE-në, ndërsa Maqedonia e Veriut është më afër

E thotë Rute se Shqipëria nuk është gati për hapjen e bisedimeve me BE-në, ndërsa Maqedonia e Veriut është më afër

Kadri Veseli nga Specialja po intervistohet për më shumë se 2 orë e gjysmë

Kadri Veseli nga Specialja po intervistohet për më shumë se 2 orë e gjysmë

Kurti: Po shkelet nga pushtete e individë të fortë kodi i humanizmit

Kurti: Po shkelet nga pushtete e individë të fortë kodi i humanizmit

Pacolli: Ndarja e Nobelit për Handken, turp Evropa harroi çfarë ndodhi në Kosovë, Bosnje e Kroaci

Pacolli: Ndarja e Nobelit për Handken, turp Evropa harroi çfarë ndodhi në Kosovë, Bosnje e Kroaci

Me letër të hapur Monego i është drejtuar Presidencës, Qeverisë dhe BQK-së

Me letër të hapur Monego i është drejtuar Presidencës, Qeverisë dhe BQK-së

Haradinaj regjistrohet në Kuvendin e Kosovës

Haradinaj regjistrohet në Kuvendin e Kosovës

Patjetër Liverpooli duhet ta mposht RB Salzburugt – formacionet

Patjetër Liverpooli duhet ta mposht RB Salzburugt – formacionet

Presidenti i Maqedonisë Veriore: Nga BE të ekzistojë mundësia që anëtaret e reja të përjashtohen

Presidenti i Maqedonisë Veriore: Nga BE të ekzistojë mundësia që anëtaret e reja të përjashtohen

Kurti vazhdon vizitën në Gjermani, as sot s’ka takim për koalicionin

Kurti vazhdon vizitën në Gjermani, as sot s’ka takim për koalicionin