Vuçiq: Kosova po sillet me agresivitet, por Serbia është shumë e fuqishme

11.04.2019 20:55
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vuçiq: Kosova po sillet me agresivitet, por Serbia është shumë e fuqishme

Në takimin elektoral në Novi Sad, presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq sërish ka përsëritur se dialog me Kosovën nuk do të ketë përderisa ajo të mos e heqë taksën ndaj të Serbisë, transmeton Koha.net.

Por kësaj radhe ai këtë më shumë ia ka thënë bashkësisë ndërkombëtare teksa Kosovën e ka quajtur agresive:

“Mos e thirrni Serbinë, hiqeni taksën dhe ne vetë do të vijmë. Kosova po sillet me krenari dhe me agresivitet. Po mendon se me çdo lloj mizorie ndaj Serbisë do ta dobësojnë vendin tonë. Fakti se jemi të sjellshëm dhe kërkojmë negociata e dialog, nuk do të thotë se jemi të dobët. Serbia tani është më e fuqishme se që ka qenë para 10 ose 20 vjetësh”, citon blic të ketë thënë Vuçiq .

Ai ka shtuar se këtë duhet ta dinë ata që e nënvlerësojnë Serbinë dhe të cilët mendojnë se mund ta gjunjëzojnë atë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vuçiq: Kosova po sillet me agresivitet, por Serbia është shumë e fuqishme

Vuçiq: Kosova po sillet me agresivitet, por Serbia është shumë e fuqishme

Policia e Kosovës arreston një të dyshuar për krime lufte kundër popullsisë civile

Policia e Kosovës arreston një të dyshuar për krime lufte kundër popullsisë civile

Kosnett: Energjia dhe infrastruktura moderne janë jetike për të siguruar prosperitet

Kosnett: Energjia dhe infrastruktura moderne janë jetike për të siguruar prosperitet

Tash e tutje shërbimet shëndetësore në Skenderaj ofrohen në shtëpitë e pacientëve

Tash e tutje shërbimet shëndetësore në Skenderaj ofrohen në shtëpitë e pacientëve

Incident me armë zjarri në bazën kryesore ushtarake në Maqedoninë e Veriut

Incident me armë zjarri në bazën kryesore ushtarake në Maqedoninë e Veriut

BE: Edhe Mogherini do të jetë pjesë e takimit të liderëve të Ballkanit Perëndimor në Berlin

BE: Edhe Mogherini do të jetë pjesë e takimit të liderëve të Ballkanit Perëndimor në Berlin

Haradinaj: Nuk ka pajtim me Serbinë pa e pranuar të vërtetën e së kaluarës

Haradinaj: Nuk ka pajtim me Serbinë pa e pranuar të vërtetën e së kaluarës

A do t’i ekstradojë Shkupi personat e kërkuar nga Ankaraja?

A do t’i ekstradojë Shkupi personat e kërkuar nga Ankaraja?

Zbatimi i gjuhës shqipe në gjykatat dhe prokuroritë e Maqedonisë së Veriut

Zbatimi i gjuhës shqipe në gjykatat dhe prokuroritë e Maqedonisë së Veriut

Inspektorati komunal largon pikën e një lotarie brenda hapësirave të postës

Inspektorati komunal largon pikën e një lotarie brenda hapësirave të postës

Kroacia po i kërkon 45 mijë punëtorë, ambasada në Prishtinë zgjat orarin

Kroacia po i kërkon 45 mijë punëtorë, ambasada në Prishtinë zgjat orarin

Kërkohet paraburgim për të pandehurin që tentoi t’i shmanget taksës doganore

Kërkohet paraburgim për të pandehurin që tentoi t’i shmanget taksës doganore

Ideja e çuditshme e Kurtit për ikjen e të rinjve: “Të ndërtohen banesa për çiftët e reja”

Ideja e çuditshme e Kurtit për ikjen e të rinjve: “Të ndërtohen banesa për çiftët e reja”

Qeveria e Kosovës miraton rregulloren për organizim të brendshëm të Bibliotekës Kombëtare  “Pjetër Bogdani”

Qeveria e Kosovës miraton rregulloren për organizim të brendshëm të Bibliotekës Kombëtare “Pjetër Bogdani”

Xhelal Hajrullahu jep dorëheqje nga Lëvizja Vetëvendosje

Xhelal Hajrullahu jep dorëheqje nga Lëvizja Vetëvendosje

Në 20 –vjetorin e rënies së Agim Ramadanit, në Gjilan mbillen drunj dekorativ

Në 20 –vjetorin e rënies së Agim Ramadanit, në Gjilan mbillen drunj dekorativ