Vuçiq komenton zgjedhjet në LDK, përmend Lutfi Hazirin e Isa Mustafën

03.08.2019 15:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vuçiq komenton zgjedhjet në LDK, përmend Lutfi Hazirin e Isa Mustafën

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, ka folur sot për zgjedhjet e brendshme në LDK, të cilat kulmuan me rizgjedhjen e Isa Mustafës në krye të LDK-së edhe për një mandat.
Ai ka thënë se është në dijeni të asaj se çfarë po ndodh në skenën politike në Prishtinë por që nuk dëshiron të ndërhyjë.“Sot është e rëndësishme të shohim se kush do të jetë kryetar i ri, Lutfi Haziri apo Isa Mustafa, por megjithatë nuk do të thoja se pse e gjithë kjo ka rëndësi. Serbia do të vazhdojë të ndjek gjithçka që po ndodh, dhe do të shohim se cfarë do të sjellin ditët në vazhdim”, ishte shprehur Vuçiq.Vuçiq ka shtuar se nuk dëshiron që të interferojë në çështje të brendshme mes shqiptarëve.Ndërkohë në mediat serbe po raportohet se dikush nga LDK-ja do të zëvendësojë Ramush Haradinajn në postin e kryeministrit pas zgjedhjeve të reja që pritet të caktohen shumë shpejtë.Isa Mustafa është zgjedhur sot në krye të LDK-së me aklamacion, pasi që Fatmir Sejdiu nuk kishte arritur të marrë votat e mjaftueshme për aprovimin e kandidaturës së tij për kryetar.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vjen reagimi i Vetëvendosjes pas deklaratave të Lutfi Hazirit

Vjen reagimi i Vetëvendosjes pas deklaratave të Lutfi Hazirit

BBC: Shpërfillja evropiane ushqen pakënaqësinë në Ballkan

BBC: Shpërfillja evropiane ushqen pakënaqësinë në Ballkan

600 banesa për punëtorët e sektorit publik (VIDEO)

600 banesa për punëtorët e sektorit publik (VIDEO)

Lutfi Haziri i çon selam VV-së: Emri i Kryeministrit kalon nga LDK

Lutfi Haziri i çon selam VV-së: Emri i Kryeministrit kalon nga LDK

Palmer takohet me Sllobodan Petroviq

Palmer takohet me Sllobodan Petroviq

Vuçiq: Ata ta heqin taksën e ne ta pranojmë Kosovën, kjo është hajgare

Vuçiq: Ata ta heqin taksën e ne ta pranojmë Kosovën, kjo është hajgare

Sekretariati i KQZ-së: Obligohemi që të veprojmë sipas ligjit, jo sipas tekeve të partive

Sekretariati i KQZ-së: Obligohemi që të veprojmë sipas ligjit, jo sipas tekeve të partive

Ideja e bashkimit të Doganës dhe Administratës Tatimore – drejt dështimit

Ideja e bashkimit të Doganës dhe Administratës Tatimore – drejt dështimit

Djali i Haki Imerit: Babanë e vranë skuadra e SHIK’ut, përgjegjës Thaçi e Veseli

Djali i Haki Imerit: Babanë e vranë skuadra e SHIK’ut, përgjegjës Thaçi e Veseli

Zvarritja e integrimit evropian vonon zbatimin e Marrëveshjes Prespës

Zvarritja e integrimit evropian vonon zbatimin e Marrëveshjes Prespës

Qëndrimet e fuqive botërore rreth asaj se si duhet zgjidhur problemi Kosovë-Serbi

Qëndrimet e fuqive botërore rreth asaj se si duhet zgjidhur problemi Kosovë-Serbi

Themelohet Oda e Ndërmjetësuesve, synohet zgjidhje më e lehtë e kontesteve mes qytetarëve

Themelohet Oda e Ndërmjetësuesve, synohet zgjidhje më e lehtë e kontesteve mes qytetarëve

Telekomi mbledh urgjent Bordin për padinë e Z-Mobilet në Arbitrazh

Telekomi mbledh urgjent Bordin për padinë e Z-Mobilet në Arbitrazh

Raporti i DASH-it: Kosova vazhdoi të luftojë rrezikun e terrorizmit nëpërmjet një bashkëpunimi të ngushtë me SHBA-në

Raporti i DASH-it: Kosova vazhdoi të luftojë rrezikun e terrorizmit nëpërmjet një bashkëpunimi të ngushtë me SHBA-në

Trifunoviq: Do ta pranoja Kosovën me disa kushte

Trifunoviq: Do ta pranoja Kosovën me disa kushte

Palmer: Presim që Kurti të jetë partner i SHBA’së – Srpska në Qeveri por aty ka vend edhe për serbë tjerë

Palmer: Presim që Kurti të jetë partner i SHBA’së – Srpska në Qeveri por aty ka vend edhe për serbë tjerë