Vrasje-vetëvrasje, Prindërit, fëmijët dhe macet e shtëpisë gjenden të vdekur

05.06.2020 20:10
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vrasje-vetëvrasje, Prindërit, fëmijët dhe macet e shtëpisë gjenden të vdekur

Nëna, babai, katër fëmijët e vegjël dhe dy macet e tyre u gjetën të vdekur nga gazi në garazhin e tyre në një rast tmerrues vrasje-vetëvrasjeje në Texas, SHBA.

Trupat e pajetë të familjes që ende nuk është identifikuar, u gjetën brenda mjetit fuoristradë në garazhin e tyre në një zonë rezidenciale në San Antonio.

Hetuesit gjetën në hyrje të shtëpisë një letër ku shkruhej me zhargon ushtarak ‘trupa, njerëz në shtëpi, kafshë në ngrirëse, mos hyni’.

Kreu i policisë së San Antonio, William McManus tha se era e dyoksidit të karbonit kishte sprapsur policët që shkuan të bënin një kontroll në shtëpi, pasi ishin lajmëruar nga punëdhënësi i babait të familjes.
Herën e fundit ai kishte qenë në punë të mërkurën.

Policia trembej se shtëpia ishte e minuar me eksplozivë ose kimikate, prandaj dhe dërgoi një robot për të kontrolluar para se të hynin.

Të dy prindërit ishin në të 30-at e tyre dhe raportohet se ishin ushtarakë, por informacionet mbi familjet ende nuk janë publikuar.

Kreu i policisë McManus tha se vdekjet e tyre ‘nuk janë një aksident,’ dhe shtoi se hetuesit nuk po kërkojnë njerëz të tjerë në lidhje me ngjarjen. Nuk është e qartë se cili ose cilët ishin vrasësit, apo nëse viktimat kishin plagë trupore para se të mbyteshin nga gazi në makinën e tyre./tch/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Hoti: Rreth 56 % e ndërmarrjeve janë mbyllur gjatë pandemisë

Hoti: Rreth 56 % e ndërmarrjeve janë mbyllur gjatë pandemisë

Konferenca e anëtarit të kryesisë së PDK-së, Enver Hoxhaj

Konferenca e anëtarit të kryesisë së PDK-së, Enver Hoxhaj

​Kosova, vendi i dytë në rajon me numrin më të madh të rasteve aktive me koronavirus

​Kosova, vendi i dytë në rajon me numrin më të madh të rasteve aktive me koronavirus

FBK në bashkëpunim me FIBA-n vazhdojnë punën intensive në hartimin e Planit Strategjik

FBK në bashkëpunim me FIBA-n vazhdojnë punën intensive në hartimin e Planit Strategjik

Haziri i pikëlluar për vdekjen e dy qytetarëve gjilanas nga Covid-19

Haziri i pikëlluar për vdekjen e dy qytetarëve gjilanas nga Covid-19

Kontrabanduan drunj nga Serbia, ndalohen dy persona në Podujevë

Kontrabanduan drunj nga Serbia, ndalohen dy persona në Podujevë

Alarmante rënia e të hyrave në ATK, Doganë dhe nga diaspora

Alarmante rënia e të hyrave në ATK, Doganë dhe nga diaspora

Hoti: Nëse nuk thellohet pandemia do ta përmbyllim vitin me 2.3 rënie të ekonomisë

Hoti: Nëse nuk thellohet pandemia do ta përmbyllim vitin me 2.3 rënie të ekonomisë

​77,638 raste me Covid-10 për 24 orë në ShBA

​77,638 raste me Covid-10 për 24 orë në ShBA

Pejë – Dy të dyshuar pengojnë personat zyrtarë

Pejë – Dy të dyshuar pengojnë personat zyrtarë

Skënderaj – Zjarrvënie në arën e mbjellur me grurë

Skënderaj – Zjarrvënie në arën e mbjellur me grurë

Aksident trafiku me lëndime në Prishtinë

Aksident trafiku me lëndime në Prishtinë

Kosova, temë në fushatën presidenciale amerikane? Partitë e shohin si pozitive

Kosova, temë në fushatën presidenciale amerikane? Partitë e shohin si pozitive

Një prokuror i Kosovës vdes nga Coronavirusi

Një prokuror i Kosovës vdes nga Coronavirusi

Borell rrëfen tensionet e takimit Hoti-Vuçiq: S’ishin diskutime të lehta, pati mospajtime

Borell rrëfen tensionet e takimit Hoti-Vuçiq: S’ishin diskutime të lehta, pati mospajtime

​Pas konstatimeve me dronë, arrestohet 28 vjeçi që kishte kultivuar fidanët narkotikë

​Pas konstatimeve me dronë, arrestohet 28 vjeçi që kishte kultivuar fidanët narkotikë