Vrasje e trefishtë në Prishtinë

22.04.2019 15:44
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vrasje e trefishtë në Prishtinë

Tre persona humbën jetën të hënën në Prishtinë, si pasojë e të shtënave me armë zjarri.

Lajmin e konfirmoi për Radion Evropa e Lirë zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Flora Ahmeti.

“Sot rreth orës 13:20, policia ka marrë informacionin për vdekje të dyshimtë në rrugën ‘Bill Clinton’ në Prishtinë. Menjëherë pas marrjes së këtij informacioni, në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitet e nevojshme policore. Nga informacionet e para në vendin e ngjarjes, dyshohet se nga arma e zjarrit janë vrarë tre persona”.

“Vdekjen e viktimave e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendngjarje. Aktualisht, njësitet policore janë duke punuar në sqarimin e të gjitha rrethanave që kanë të bëjnë me rastin”, tha Ahmeti.

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prishtinë, Imer Beka, tha për Radion Evropa e Lirë se një person dyshohet se ka vrarë gruan e djalit dhe gruan e tij dhe se më pas është vetëvrarë.

Prokurorët janë në vendin e ngjarjes ku po vazhdojnë hetimet në lidhje me rastin.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vrasje e trefishtë në Prishtinë

Vrasje e trefishtë në Prishtinë

Trajkoviq: Presidenti Vuçiq po e pengon hetimin për vrasjen e Ivanoviqit

Trajkoviq: Presidenti Vuçiq po e pengon hetimin për vrasjen e Ivanoviqit

Pendarovski dhe Siljanovska në garë shumë të ngushtë për president

Pendarovski dhe Siljanovska në garë shumë të ngushtë për president

A po e duan “oborr të vetin” Gjermania e Franca Ballkanin Perëndimor

A po e duan “oborr të vetin” Gjermania e Franca Ballkanin Perëndimor

Ushtria amerikane e konfirmon se me aeroplanët e saj solli 110 kosovarët nga Siria

Ushtria amerikane e konfirmon se me aeroplanët e saj solli 110 kosovarët nga Siria

Mediat serbe: Në takimin e Berlinit do të dihet data e vazhdimit të dialogut

Mediat serbe: Në takimin e Berlinit do të dihet data e vazhdimit të dialogut

Riintegrimi, i vështirë i të kthyerve nga Siria

Riintegrimi, i vështirë i të kthyerve nga Siria

Kosova pa dy lojtarë kyç në ndeshjet vendimtare

Kosova pa dy lojtarë kyç në ndeshjet vendimtare

Shtetet ku kosovarët mund të udhëtojnë pa viza

Shtetet ku kosovarët mund të udhëtojnë pa viza

Pendarovski fiton raundin e parë të zgjedhjeve për president të Maqedonisë së Veriut

Pendarovski fiton raundin e parë të zgjedhjeve për president të Maqedonisë së Veriut

Kush do të jetë kandidati për kryeministër nga LDK-ja? Flet Rugova

Kush do të jetë kandidati për kryeministër nga LDK-ja? Flet Rugova

Rreth 94% e depozitave bankare të shqiptarëve, janë të siguruara

Rreth 94% e depozitave bankare të shqiptarëve, janë të siguruara

Rezultatet momentale nga numërimi i votave: Reka në avantazh në Strugë, Likovë, Gostivar, Haraçinë

Rezultatet momentale nga numërimi i votave: Reka në avantazh në Strugë, Likovë, Gostivar, Haraçinë

Qemajl Mustafa zgjidhet kryetar i PDK’së së Gjilanit

Qemajl Mustafa zgjidhet kryetar i PDK’së së Gjilanit

Ramadani e arsyeton me praktikat e fqinjëve ngritjen e tij në detyrë, shoqëria civile e kritikon

Ramadani e arsyeton me praktikat e fqinjëve ngritjen e tij në detyrë, shoqëria civile e kritikon

Ja sa vota jozyrtarisht ka fituar Blerim Reka?!

Ja sa vota jozyrtarisht ka fituar Blerim Reka?!