Vojvoda mesazh tifozëve: Më shumë se lojtarët, askush nuk dëshiron të fitoj

13.10.2020 17:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vojvoda mesazh tifozëve: Më shumë se lojtarët, askush nuk dëshiron të fitoj

Lojtari i Kombëtares së Kosovës, Mërgim Vojvoda, ka folur para gazetarëve para ndeshjes me Grqinë e cila zhvillohet nesër me fillim nga ora 20:45, raporton KosovaPress.

Në fjalimin e tij, ai iu është drejtuar tifozëve që kanë vërshuar me kritika dhe ofendime duke thënë se janë lojtarët ata të cilët e duan fitoren më shumë se gjithkush tjetër fitoren.

“Ne jemi këtu për të luajtur dhe për të fituar. Nuk kemi ardhur këtu për të fjetur. Askush më shumë se lojtarët nuk e dëshiron fitoren. Jemi në dijeni që tani nuk po kalojmë një moment të mirë, por po e japim maksimumin. Duhet të mos harroni që pandemia ka shkaktuar shumë probleme dhe po na mungojnë një numër i madh i lojtarëve. Unë besoj në përkrahjen e tifozëve ashtu siç e kishim që nga fillimit.”, deklaroi Vojvida.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Një foto e paparë e Princeshës Diana në bikini

Një foto e paparë e Princeshës Diana në bikini

Në Itali: Ronaldo nuk e pyet Pirlon, ai vendos vet se kur luan

Në Itali: Ronaldo nuk e pyet Pirlon, ai vendos vet se kur luan

​Dy lajme shumë të mira për Juventusin

​Dy lajme shumë të mira për Juventusin

​Ballkani vazhdon me fitore, Llapi mposht Drenicën

​Ballkani vazhdon me fitore, Llapi mposht Drenicën

Zyrtare, jep dorëheqje trajneri i skuadrës së Superligës së Kosovës

Zyrtare, jep dorëheqje trajneri i skuadrës së Superligës së Kosovës

​Laporta zbulon mega-ofertën e gjigantit evropian për Leo Messin

​Laporta zbulon mega-ofertën e gjigantit evropian për Leo Messin

Vdes edhe një tjetër legjendë e futbollit botëror

Vdes edhe një tjetër legjendë e futbollit botëror

​Dyshime mbi vdekjen e Maradonas, nisin hetimet nga policia

​Dyshime mbi vdekjen e Maradonas, nisin hetimet nga policia

Ky aktivitet parandalon 5 milionë vdekje në vit – sa stërvitje nevojiten gjatë kohës së COVID?

Ky aktivitet parandalon 5 milionë vdekje në vit – sa stërvitje nevojiten gjatë kohës së COVID?

​Vendosja e shtatores së Fadil Vokrrit në Prishtinë, Shpend Ahmeti lëshon një paralajmërim

​Vendosja e shtatores së Fadil Vokrrit në Prishtinë, Shpend Ahmeti lëshon një paralajmërim

​Nuk mjafton Casemiro, Alavesi e mposht Real Madridin

​Nuk mjafton Casemiro, Alavesi e mposht Real Madridin

Marotta: Ky është problemi i Eriksenit me Interin

Marotta: Ky është problemi i Eriksenit me Interin

Njihuni me futbollistin më problematik në botë

Njihuni me futbollistin më problematik në botë

Ben Affleck në gjendje mendore gjithnjë e më të vështirë

Ben Affleck në gjendje mendore gjithnjë e më të vështirë

Klopp po planifikon të shesë dyshen e Liverpoolit

Klopp po planifikon të shesë dyshen e Liverpoolit

​Inteligjenca artificiale do ta dijë kur nuk i besojmë

​Inteligjenca artificiale do ta dijë kur nuk i besojmë