Vodafone lançon 5G në Itali

07.06.2019 00:44
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vodafone lançon 5G në Itali

Vodafone Italia do të bëhet operatori i parë celular në vend i cili lançon shërbimet 5G më 16 Qershor. Shërbimi i ri i quajtur “Giga Network 5G” do të jetë i disponueshëm në Milano dhe 28 qytete të tjera krahas Romës, Torinos, Napolit dhe Bolonjës.

Firma tha se do të zgjerojë shërbimin 5G edhe në 50 qytete të tjera deri në fund të 2020-ës dhe 100 qytete dhe resorte turistike në 2021.

Gjithashtu gjigandin Britanik tha se do të implementojë roaming 5G mes Italisë, Gjermanisë, Spanjës dhe Britanisë nga muaji i ardhshëm.

Shërbimet 5G do të ofrohen nga 15 Qershori për konsumatorët në paketat Vodafone RED Unlimited Smart, RED Unlimited Black, Shake it Easy dhe Vodafone One Pro pa asnjë tarifë ekstra.

Ndërsa për përdoruesit në plane të tjera do të kushtojnë 5 euro në muaj. Përdoruesit e biznesit në planet “Black” do të përfitojnë 5G falas.

CEO i Vodafone Italia tha se 5G hap rrugë për zhvillime të reja në shërbimet dixhitale në vend. Ai tha se modele të reja biznesi do të jenë të mundura për bizneset dhe përfitime të reja për konsumatorët falë avancimeve që sjell 5G.

Gjenerata e 5-të e teknologjisë celulare pritet të ketë një impakt social dhe ekonomik të pamatshëm. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve