Vodafone kishte gjetur probleme sigurie në pajisjet e Huawei në 2011 dhe 2012

01.05.2019 00:58
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vodafone kishte gjetur probleme sigurie në pajisjet e Huawei në 2011 dhe 2012

Grupi Vodafone kishte zbuluar probleme sigurie në pajisjet e telekomunikacionit të Huawei në biznesin Italian gjatë viteve 2011 dhe 2012 bëri të ditur vetë gjiganti Britanik i telekomit.

Vodafone është grupi më i madh i telekomunikacionit në Evropë. Ata kishin gjetur dy probleme sigurie në dy produkt dhe të dy incidentet ishin adresuar me shpejtësi.

Huawei, prodhuesi më i madh në botë i pajisjeve të telekomunikacionit është nën presion nga Shtetet e Bashkuara e cila u kërkoi aleatëve të mos përdorin teknologjinë e kompanisë Kineze.

Uashingtoni thotë se Huawei është vegël e Pekinit gjë që kompania Kineze e ka mohuar kategorikisht.

Javën e kaluar Britania u përpoq të gjente një zgjidhje duke bllokuar teknologjinë e Huawei në rrjetet kryesore dhe lejuar akses në pjesët e tjera të rrjetit 5G.

Huawei tha se ishte vënë në dijeni të problemeve në 2011 dhe 2012 dhe se ishin adresuar. Kompania tha se problemet e sigurisë janë një sfidë për industrinë dhe jo vetëm për Huawei.

“Kur një dobësi sigurie identifikohet, ne punojmë nga afër me partnerët tanë për ta adresuar,” tha Huawei. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)