Vjosa Osmani vazhdon vizitat zyrtare në Bruksel, tregon kush e priti atje

05.11.2019 20:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vjosa Osmani vazhdon vizitat zyrtare në Bruksel, tregon kush e priti atje

Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani ka vazhduar vizitat zyrtare pas SHBA, edhe në Bruksel.

Osmani ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme ka takuar zëvendës Presidentin e Parlamentit Evropian, Rainer Ëieland si dhe Kryetarin e Komisionit për Punë të Jashtme në PE, David McCallister.

Sipas njoftimit ata kanë biseduar për rezultatet e zgjedhjeve në Kosovë, për diskutimet lidhur me formimin e Qeverisë së re si dhe për prioritetet që pritet t’i kenë institucionet e reja.

“Sot në Bruksel, kisha kënaqësinë të takoja edhe Zëvendës Presidentin e Parlamentit Evropian, z. Rainer Ëieland si dhe Kryetarin e Komisionit për Punë të Jashtme në PE, z.David McCallister, ku diskutuam për rezultatet e zgjedhjeve në Kosovë, për diskutimet lidhur me formimin e Qeverisë së re si dhe për prioritetet që pritet t’i kenë institucionet e reja”, ka shkruar Osmani.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vjosa Osmani vazhdon vizitat zyrtare në Bruksel, tregon kush e priti atje

Vjosa Osmani vazhdon vizitat zyrtare në Bruksel, tregon kush e priti atje

Vazhdojnë angazhimet në funksion të kampanjës vetëdijesuese kundër trafikimit me qenie njerëzore

Vazhdojnë angazhimet në funksion të kampanjës vetëdijesuese kundër trafikimit me qenie njerëzore

Policia kontrollon shtëpinë e të dyshuarit në Pejë, i gjen arsenal armësh

Policia kontrollon shtëpinë e të dyshuarit në Pejë, i gjen arsenal armësh

Guvernatori Mehmeti njoftoi ambasadorin e Norvegjisë me zhvillimet në sektorin financiar

Guvernatori Mehmeti njoftoi ambasadorin e Norvegjisë me zhvillimet në sektorin financiar

Aktakuzë për vjedhjen e 24 mijë frangave në një shtëpi në Shtime

Aktakuzë për vjedhjen e 24 mijë frangave në një shtëpi në Shtime

Sassoli: Maqedonia e Veriut nuk mori një ‘Jo’ definitive për hapjen e negociatave 

Sassoli: Maqedonia e Veriut nuk mori një ‘Jo’ definitive për hapjen e negociatave 

Mblidhet qeveria në detyrë, miraton katër pika

Mblidhet qeveria në detyrë, miraton katër pika

Kosova bëhet gati t’i kthejë edhe rreth 100 persona tjerë të mbetur në Siri

Kosova bëhet gati t’i kthejë edhe rreth 100 persona tjerë të mbetur në Siri

Haziri: Njëri nga prioritetet e mia janë familjet pa strehë, pa krahë dhe pa shpresë

Haziri: Njëri nga prioritetet e mia janë familjet pa strehë, pa krahë dhe pa shpresë

OAK shpreh shqetësim për rritjen e tarfiave nga bankat komerciale

OAK shpreh shqetësim për rritjen e tarfiave nga bankat komerciale

Palmer: Nuk është reale që të pritet njohja e shpejtë e Kosovës nga Serbia

Palmer: Nuk është reale që të pritet njohja e shpejtë e Kosovës nga Serbia

Çka bisedoi Vuçiq me prokurorin e Hagës?

Çka bisedoi Vuçiq me prokurorin e Hagës?

Albin Kurti i prin “Marshit për Drejtësi për Astrit Deharin”

Albin Kurti i prin “Marshit për Drejtësi për Astrit Deharin”

Gjendet vajza e zhdukur në Prizren, dyshohet se është dhunuar

Gjendet vajza e zhdukur në Prizren, dyshohet se është dhunuar

KEK-u thotë se ka bërë të gjitha përgatitjet për sezonin e dimrit

KEK-u thotë se ka bërë të gjitha përgatitjet për sezonin e dimrit

Palmer përmend sanksione për blerjen e armëve, Daçiq e “kërcënon” me tërheqjen e njohjeve të Kosovës

Palmer përmend sanksione për blerjen e armëve, Daçiq e “kërcënon” me tërheqjen e njohjeve të Kosovës