Vjosa Osmani thërret qytetarët që të votojnë dhe të bëhen pjesë e vendimit historik

06.10.2019 11:18
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vjosa Osmani thërret qytetarët që të votojnë dhe të bëhen pjesë e vendimit historik

Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryeministre, Vjosa Osmani, me rastin e votimit në Fakultetin Teknik, i ka ftuar të gjithë qytetarët e Kosovës që të dalin në zgjedhje, ta ushtrojnë të drejtën e tyre kushtetuese dhe të bëhen pjesë e vendimit historik.

“Thirrja ime është që të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës të bëhen pjesë e këtij vendimi, sepse kjo me të vërtetë është një ditë historike dhe vendimtare për të ardhmen e Kosovës. Besoj shumë që nëpërmes një procesi fer, të lirë dhe demokratike, Kosova sot do të ketë arsye për të festuar”, tha Vjosa Osmani, e cila në qendrën e votimit, shoqërohej nga bashkëshorti i saj, Prindon Sadriu.

Osmani shfaqi shpresën se i gjithë procesi zgjedhor do të shkojë mbarë dhe qytetarët e Kosovës me vullnetin e tyre të lirë, pa asnjë presion, do ta përcaktojnë fatin e tyre por edhe të ardhmen e fëmijëve të tyre.

Kandidatja e LDK-së për kryeministre tha se është tejet me rëndësi që në ditën e sotme Kosova edhe para gjithë botës të demonstrojë që ka mundësi të organizojë proces fer dhe demokratik, po ashtu të gjithë qytetarët të demonstrojnë kulturë të lartë demokratike, siç e kanë bërë edhe në të kaluarën./Infosot/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Taksa për produktet serbe dhe boshnjake varfëroi shportën e konsumatorëve

Taksa për produktet serbe dhe boshnjake varfëroi shportën e konsumatorëve

Bugajski: Shtëpia e Bardhë beson se mund të gjejë një zgjidhje për kontestin mes Kosovës dhe Serbisë

Bugajski: Shtëpia e Bardhë beson se mund të gjejë një zgjidhje për kontestin mes Kosovës dhe Serbisë

Dy javë pas votimit, zgjedhjet ende nuk janë kryer

Dy javë pas votimit, zgjedhjet ende nuk janë kryer

Maqedonia e Veriut shkon në zgjedhje të parakohshme më 12 prill

Maqedonia e Veriut shkon në zgjedhje të parakohshme më 12 prill

Shkup: Përmes rritjes së pagës minimale synohet të ruhet fuqia punëtore

Shkup: Përmes rritjes së pagës minimale synohet të ruhet fuqia punëtore

AP: Rusia e Serbia zotohen të forcojnë lidhjet, megjithë përpjekjen e Beogradit për t’iu bashkuar BE-së

AP: Rusia e Serbia zotohen të forcojnë lidhjet, megjithë përpjekjen e Beogradit për t’iu bashkuar BE-së

Guvernatori i BQK-së thotë se tarifa 100% ndaj mallrave serbe rriti çmimet

Guvernatori i BQK-së thotë se tarifa 100% ndaj mallrave serbe rriti çmimet

Rruga drejt BE’së: Pengesat që ka Kosova

Rruga drejt BE’së: Pengesat që ka Kosova

Ndarja e milionave shtesë për Bechtel-ENKA, kërkohen hetime

Ndarja e milionave shtesë për Bechtel-ENKA, kërkohen hetime

NISMA prapë kërkon rinumërim të krejt votave, dënim të komisionerëve mashtrues

NISMA prapë kërkon rinumërim të krejt votave, dënim të komisionerëve mashtrues

Gani Krasniqi ftohet nga Gjykata Speciale

Gani Krasniqi ftohet nga Gjykata Speciale

Dorëheqja si Zaev? Ministri Cakaj: Kryeministri dhe unë s’kemi premtuar që do hapen negociatat

Dorëheqja si Zaev? Ministri Cakaj: Kryeministri dhe unë s’kemi premtuar që do hapen negociatat

Bie Qeveria, Zaev: Shkojmë në zgjedhje të jashtëzakonshme

Bie Qeveria, Zaev: Shkojmë në zgjedhje të jashtëzakonshme

Paralajmërimi i Rusisë pas fitores së Kurtit: Në pushtet po vijnë ultranacionalistët

Paralajmërimi i Rusisë pas fitores së Kurtit: Në pushtet po vijnë ultranacionalistët

Petroviq: 28 personave që kanë ‘votuar’ u kemi fotografuar varrezat si dëshmi që kanë vdekur, na kanë thënë ‘për ne janë gjallë’

Petroviq: 28 personave që kanë ‘votuar’ u kemi fotografuar varrezat si dëshmi që kanë vdekur, na kanë thënë ‘për ne janë gjallë’

Haziri thotë se koalicioni me Vetëvendosjen zyrtarizohet me t’u certifikuar zgjedhjet

Haziri thotë se koalicioni me Vetëvendosjen zyrtarizohet me t’u certifikuar zgjedhjet